letadlo ico Levné letenky do na Azory
Portugalsko

Azory jsou souostroví v Atlantském oceánu, které patří pod správu Portugalska. Azory se rozprostírají na devíti obydlených ostrovech: São Miguel, Santa Maria, Terceira, Graciosa, São Jorge, Pico, Faial, Flores a Corvo. Na Azorech žije celkem 250 000 obyvatel, z toho zhruba 70 000 v hlavním městě Ponta Delgada. Do této destinace se nyní dají sehnat levné letenky. Úředním jazykem je na ostrovech portugalština a měnou euro.

Letenky Azores

Podnebí na Azorech – na kdy koupit letenky na Azory

Na Azorech panuje subtropické klima, velká vedra tu ale nečekejte. Teploty jsou po celý rok v podstatě neměnné. Nejtepleji je tu v letních měsících, kdy teplota dosahuje v průměru 25°C a moře zhruba 24°C. Levné letenky na Azory si ale rozhodně neobjednávejte na zimní měsíce, kdy tu spíše jenom prší a teplota klesá na 14°C.

Aktuální kurz: 1 EUR = 24.75


Azory – zajímavosti

Jelikož Portugalsko je až z 90% křesťanské, rituály spojené s náboženstvím se dostaly až na Azory. Zde je asi nejdůležitější svátek Svatého Ducha, který trvá od května do září. Základem tohoto svátku je sdílení, pohostinnost a různé obřady. A během karnevalu na Azorech lze zažít býčí zápasy i běh býků ulicemi. Azory nejsou daleko a letenky stále jsou. Máte jedinečnou příležitost letět na Azory a vidět vše na vlastní oči.

Za přírodou na Azory

Podnebí na Azorech láká spíše pro turistiku než na koupání. Na ostrovech žijí dva endemické druhy ptáků, kteří jsou ohroženi. Jedná se o Pyrrhula murina a Oceanodroma monteiroi. Za jistý symbol ostrova je považována hortenzie, i když se nejedná o původní rostlinu. Samotní „domorodci“ ji tu prodávají u silnic a ve městech.

Letecky na Azory za turistickými cíli

Dvě oblasti na Azorech jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Angra do Heroísmo je přístav, který je důležitý díky svému historickému centru a novověkým pevnostem – Jana Křtitele a sv. Šebestiána. Druhým místem je potom Vinařská kulturní krajina na ostrově Pico, která je typická svými nízkými černými zídkami, které chrání révu před větrem a oceánem. Díky této ochraně se i v tomto nehostinném prostředí daří vínu. Zajímavé je i hlavní město Ponta Delgada, kam lze cestovat s levnými letenkami přímo z Prahy, nebo hora Ponta do Pico, která je největším vrcholem Azor i celého Portugalska.

Levné letenky na Azory

Exotická dovolená se dá zažít i v Evropě a to na Azorech, kam se nyní dají zakoupit opravdu levné letenky s odletem z Prahy. Doba letu na Azory je zhruba 6 hodin a 30 minut. Vy ji můžete urazit rychle a za nízkou cenu s levnými letenkami. Zabookujte si svoje levné letenky na Azory z Prahy včas.

Letenka Azory

Azory a jak se tam dostat lacino? Levnou letenku Praha - Azory snadno zabookujete právě zde.
Letenka do na Azory vám udělá radost ještě dnes.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace