letadlo ico Levné letenky do Mnichova

Mnichov je hlavní město Bavorska, německé spolkové země ležící na jihovýchodě Německa. Město leží v obvodu Horní Bavorsko asi 90 kilometrů severně od hranic s Rakouskem. Název města Mnichov pochází od benediktýnských mnichů, kteří založili klášter v místě, kde později bylo vystavěno Staré město Mnichov. V centru Mnichova, kudy protéká řeka Isar, žije přes 1,4 milionu obyvatel. S lidmi žijícími v okolí toto číslo dosahuje 2,6 milionu. Ti tu mluví německy a platí eurem. Levné letenky do Mnichova z Prahy seženete snadno online a za výhodné ceny.

Letenky Praha - Mnichov

Franz Josef Strauss International Airport

Zkratka letiště: MUC
Letenky do Německa - Mnichov

Najdi nejlevnější letenku

Letiště v Mnichově

Munich Airport je mezinárodní letiště v Mnichově a jedná se o druhé největší letiště Německa, pokud jde o osobní přepravu, a sedmé největší Evropě. Jeho IATA značení je MUC a nachází se asi 28,5 kilometrů severovýchodně od centra Mnichova. Založeno bylo v roce 1992 a má dvě betonové příletové a vzletové dráhy, na kterých dosedají letadla z domácích i zahraničních destinací. Každý rok je tu ve dvou terminálech pro osobní přepravu vystřídá přes 40,9 milionu cestujících. Mezi nimi můžete být i vy, když si pořídíte levné letenky do Mnichova z Prahy. Až na letišti Mnichov přistanete, do centra Mnichova se dopravíte lehce příměstskou železnicí S1 a S8, se kterou jízda trvá zhruba 45 minut, autobusem číslo 635, jedoucí asi 20 minut do centra, či taxíkem.

Mnichov
Aktuální kurz: 1 EUR = 24.73
Mnichov - místní čas: 8:08
Časové pásmo: Europe/Berlin (+ 2 hodin)
Časový posun: 0 hodin

Souřadnice: 48.137001, 11.57521
Vzdálenost z Prahy: 300 km


Do Mnichova za turistickými cíli

Historické jádro města je rozloženo kolem náměstí Marienplatz, na němž najdete nejstarší mariánský sloup v Evropě. Odtud se snadno dostanete k památkám jako je Starý dvůr, založený ve 13. století jako sídlo Wittelsbachů, kostelu Panny Marie se dvěma věžemi, královská rezidence vytvořená v renesančním stylu, gotický kostel svatého Ducha, staré a nové mnichovské radnici. Za kulturou v Mnichově zamiřte do klasicistního národního divadla a národní opery, bavorského národního muzea, národopisného muzea, staré a nové pinakotéky a městské galerie v Lenbachově domě. Toto všechno můžete vidět, když si včas rezervujete levné letenky do Mnichova z Prahy, které jsou nyní za výhodné ceny.

Levné letenky do Mnichova

Chcete se podívat do německé metropole Mnichov, ale nechce se vám trmácet autem? Tak si kupte levné letenky do Mnichova, které jsou s odletem z Prahy, a leťte pohodlně letadlem. Levné letenky do Mnichova z Prahy jsou nyní k mání za velmi výhodné ceny, takže neváhejte a rezervujte si je online. Průměrná doba letu je z Prahy do Mnichova necelou hodinu.


Počasí Mnichov

zataženoMrholení

20°C

Východ slunce: 5:21

Západ: 21:00

Úterý

zataženodeštík

15°C

teplota 17°C 14°C

Středa

zataženo

20°C

teplota 23°C 17°C

Čtvrtek

zataženoMrholení

17°C

teplota 20°C 13°C

Pátek

zataženoMrholení

15°C

teplota 17°C 12°C

Letenka Mnichov

Mnichov se těší na Vaši návštěvu. Z Prahy i z jiných letišť, jako z Vídně, Brna, Ostravy, Pardubic, Bratislavi, Mnichova, Berlína a dalších, naleznete na LevneLEtenkyZPrahy.cz za skvělou cenu. Najdeme Vám tu nejlevnější zpáteční letenku do Mnichov - Německo i jednosměrné letenky do Prahy nebo z Prahy do Mnichova.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace