letadlo ico Letenky do Rakouska
Austria

Rakousko oficiálně Republika Rakouska je stát nacházející se ve vnitrozemí ve střední Evropě. Celkem se Rakousko skládá z devíti spolkových zemí, ve kterých žije přes 8,6 milionu obyvatel. Hlavním městem je Vídeň s 1,8 miliony lidmi v centru a 2,4 miliony v metropolitní oblasti. Mezi další známá města patří Štýrský Hradec, Linec, Innsbruck a Salzburg. Úředním jazykem je tu sice němčina, ale snadno se tu domluvíte také slovinsky, chorvatsky, maďarsky a německými dialekty. Měnou státu je euro. Rakousko leží v časovém pásmu +1 hodina. Podívejte se do této historicky zajímavé země s levnými letenkami do Rakouska za výhodné ceny.

Aktuální kurz: 1 EUR = 25.5


Letiště Rakousko

Podnebí v Rakousku

Převážná část Rakouska leží v chladném až mírném podnebném pásmu, kde převládají vlhké západní větry. V zimě je tu vcelku chladno s teplotami pod bodem mrazu, naopak léta tu mohou být velmi horká s teplotami nad 35°C. V Rakousku obecně prší průměrně, ale alpské oblasti jsou zásobeny více, než ty nížinné. Levné letenky do Rakouska si kupujte na zimní měsíce, kdy si tu užijete sníh a mnoho sjezdovek. Léta jsou ale v Alpách také nádherná.

Do Rakouska za turistickými cíli

Nejvíce turistů proudí každý rok do hlavního města Vídně, které umí okouzlit nejen svými památkami, ale v zimě také známými vánočními trhy. Historické centrum Vídně je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Ve Vídni si můžete prohlédnout například Dóm svatého Štěpána, kostel svatého Petra, Minoritský kostel, barokní zámek Schönbrunn, uměleckohistorické muzeum, vídeňskou národní operu nebo Hudertwasserhaus. Ve Štýrském Hradci vás zase například uchvátí radnice, v Salzburgu historické centrum města taktéž zapsané na seznamu UNESCO, nebo dóm svatého Jakuba v Innsbrucku. Kromě toho si v Rakousku můžete zalyžovat a užít zimních radovánek. Dopřejte si luxusní dovolenou, s levnými letenkami do Rakouska z Prahy je to snadné.

Levné letenky do Rakouska

Rakousko je velmi zajímavá země a vy se do ní teď můžete podívat s levnými letenkami za akční ceny. Levné letenky do Rakouska pořídíte snadno a rychle na internetu a navíc s odletem přímo z Prahy. Průměrná doba letu z Prahy do Rakouska je jednu hodinu, ale záleží na cílové destinaci. Levné letenky do Rakouska jsou velmi rychle vyprodané, tak neváhejte a objednejte si je co nejdříve.

Rakousko

Rakousko je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Rakouska čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist