letadlo ico Letenky do Monaka
Monaco

Monacké knížectví je po Vatikánu druhým nejmenším státem na světě, zároveň je ale druhým nejhustěji osídleným místem. Monako leží na pobřeží Středozemního moře a jeho jediným sousedem je Francie. Žije zde necelých 37 000 obyvatel a knížetem je nyní Albert II. (2015). Úředními jazyky jsou francouzština a italština, měnou euro. Jelikož Monako se skládá z jediného města, je samo sobě hlavním městem. A právě sem se dají také zakoupit levné letenky z Prahy. Celkově se Monaco dělí na čtyři městské části: Monaco-Ville, Monte Carlo, La Condamine a Fontvieille. Nejblišší velké letiště je v Nice.

Aktuální kurz: 1 EUR = 24.51


Letiště Monako

Podnebí v Monaku

V Monaku panuje typické středomořské podnebí. Léta jsou tu velmi teplá a suchá, zimy spíše mírnější. Kvůli krásným městským zahradám je dobré zakoupit letenky do Monaka na léto, kdy všechno kvete.

Monaco a zajímavosti

Jelikož je Monako jen městským státem, nemá kam expandovat, a proto se rozšiřuje do moře. Pro ušetření místa si lidé pořizují zahrádky na střechách svých domů. Monako je kromě toho považováno za daňový ráj, jelikož tu platí mnohá daňová osvobození.

Letenky do Monaka za turistickými cíly

I když je Monako městským státem, je tu spousta míst, kam se vypravit. Jedná se například o Kostel sv. Devoty, rozlehlý knížecí palác, oceánografické muzeum či zahrady kněžny Grace, která je pro Monaco symbolem stejně jako Diana pro Anglii. Pro milovníky Formule 1 je Monako důležitou zastávkou, jelikož se tu jezdí Velká cena. Ve městě je také stadion Ludvíka II. Monako je známé i díky hazardním hrám, které se dají hrát v kasinu v Monte Carlu.

Levné letenky do Monaka

Právě nyní lze koupit velmi levné letenky přímo do Monaka s odletem z Prahy. Let do Monaka trvá přibližně čtyři hodiny, přičemž tento čas lze strávit v pohodlí, které nabízí levné letenky. Podívat se do Monaka je opravdu snadné, stačí si jen rezervovat levné letenky na jediné letiště, které je v tomto městském státě.

Monako

Monako je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Monaka čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace