letadlo ico Levné letenky do Minneapolis

Minneapolis je největší město amerického státu Minnesota, nacházejícího se na severu USA v centrální části při hranicích s Kanadou. Minneapolis je zároveň krajské město Hennepin County a leží na březích řeky Mississippi. Město má přibližně 400 000 obyvatel, kteří žijí v centru a k tomu další asi 3 miliony žijí v metropolitní oblasti.  V Minneapolisu se nejvíce mluví anglicky a měnou je americký dolar. Levné letenky do Minneapolisu z Prahy teď seženete za opravdu výhodné ceny, tak neváhejte.

Letenky Praha - Minneapolis

Airlake Airport

Zkratka letiště: LVN
Letenky do USA - Minneapolis

Najdi nejlevnější letenku

Crystal Airport

Zkratka letiště: MIC
Letenky do USA - Minneapolis

Najdi nejlevnější letenku

Letiště v Minneapolisu

Hlavní letiště sloužící městu Minneapolis se jmenuje Minneapolis–Saint Paul International Airport a nachází se 11 kilometrů jižně. Jedná se o nejrušnější a největší letiště ze sousedních států Minnesoty a jeho IATA značení je MSP. Otevřeno bylo v roce 1923 a dnes se skládá ze čtyř příletových a vzletových drah z betonu a také dvou terminálů. Každý rok tu projde přes 36,5 milionu cestujících, kteří se do Minneapolisu dostávají modrou linkou metra číslo 1, taxíky a autobusy. Levné letenky do Minneapolisu ale koupíte také na letiště Crystal Airport, které leží asi 13 kilometrů severozápadně od centra a jehož IATA kód je MIC.

Aktuální kurz: 1 USD = 23.38
Minneapolis - místní čas: 6:55
Časové pásmo: America/Chicago (-6 hodin)
Časový posun: -7 hodin

Souřadnice: 44.979969, -93.26384
Vzdálenost z Prahy: 7356 km


Do Minneapolisu za turistickými cíli

Leťte se podívat do Minneapolisu za zdejšími památkami, které vás překvapí svou nádherou. Prohlédněte si třeba minneapoliskou radnici, vystavěnou v novorománském stylu na konci 19. století, klasicistní baziliku Svaté Marie se dvěma věžemi v popředí nebo Lutheránský kostel Krista. Kulturní vyžití v Minneapolisu najdete v institutu umění, Walker Art Center, muzeu a kulturním centru americko švédského institutu či divadle Guthrie. Minneapolis má ale také krásné okolí, zkuste se projít po březích jezer Harriet nebo Calhoun a užít si výhled na město, nebo v městském parku Minnehaha Park, ve kterém jsou i vodopády. Levné letenky do Minneapolis jsou s odletem z Prahy a za akční ceny, tak neváhejte.

Levné letenky do Minneapolis

Leťte už letos na dovolenou do USA, teď vás to vyjde opravdu velmi levně. Stačí si totiž koupit levné letenky do Minneapolis, které jsou s odletem z Prahy a zamířit do této destinace v pohodlném letadle. Průměrná doba letu je z Prahy do Minneapolisu necelých 13 hodin. Levné letenky do Minneapolisu z Prahy si snadno objednáte online, tak moc dlouho neotálejte, protože jsou rychle pryč.


Počasí Minneapolis

slunce

3°C

Východ slunce: 6:43

Západ: 18:06

Středa

sluncepolojasno

6°C

teplota 11°C 1°C

Čtvrtek

zataženo

6°C

teplota 7°C 4°C

Pátek

zataženo

4°C

teplota 6°C 2°C

Sobota

slunce

3°C

teplota 7°C -1°C

Neděle

slunce

1°C

teplota 2°C 0°C

Letenka Minneapolis

Minneapolis se těší na Vaši návštěvu. Z Prahy i z jiných letišť, jako z Vídně, Brna, Ostravy, Pardubic, Bratislavi, Mnichova, Berlína a dalších, naleznete na LevneLEtenkyZPrahy.cz za skvělou cenu. Najdeme Vám tu nejlevnější zpáteční letenku do Minneapolis - USA Amerika i jednosměrné letenky do Prahy nebo z Prahy do Minneapolis.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace