letadlo ico Levné letenky do Minesoty
USA Amerika

Minnesota je středozápadní stát USA. Vzhledem k tomu, že na území státu se nachází velký počet jezer, je mu někdy přezdíváno „Země 10 000 jezer“. Oficiálním mottem je potom „Hvězda severu“. Minnesota je dvanáctý plošně největší a dvacátý první nejlidnatější stát v USA. V hlavním městě Minnesoty Saint Paul žije zhruba 300 000 obyvatel. V metropolitní oblasti je to skoro 3,5 milionu, což je skoro 60% obyvatel celého státu. Celá Minnesota má 5,4 milionu obyvatel. Úřední jazyky zde nejsou, ale nejvíce se tu používá angličtina. Měnou je americký dolar. Do Minnesoty se dají právě teď pořídit levné letenky s odletem z Prahy.

Letenky Minnesota

Podnebí v Minnesotě

Klima v Minnesotě je extrémní kontinentální. Jsou tu velmi chladné zimy, kdy teploty mohou klesnout až k -50°C. Léta jsou naopak velmi horká a teploty se mohou pohybovat až kolem 46°C. Průměrná roční teplota v Minnesotě je asi 9°C. Během roku tu naprší mezi 50-90 cm vody. S levnými letenkami z Prahy do Minnesoty si pro návštěvu můžete vybrat to období, které chcete.

Aktuální kurz: 1 USD = 23.77


Do Minnesoty za turistickými cíli

Zatímco hlavním městem je Saint Paul, kde můžete vidět například katedrálu svatého Pavla, Minnesotský hlavní kapitol, historický dům Jamese J. Hilla, konzervatoř Marjorie McNeely nebo City Hall, největším městem Minnesoty je Minneapolis.  Zde za návštěvu stojí divadlo Guthrie, vodopády Minnehaha Falls či zdejší stadion. Mnoho krásného je k vidění ale i v dalších městech Minnesoty jako je Duluth, Fargo nebo Rochester

Za přírodou do Minnesoty

Jelikož se Minnesota vyskytuje na severu, je tu velký podíl borovic a jedlí. Ze zvířat se tu nachází domov kuny, rysa červeného, losa amerického či jelena. Ve volné přírodě tu žije také velký počet vlků. Stát Minnesota se také snaží ochraňovat medvěda baribala. Pokud jste vášnivý rybář, určitě si kupte levné letenky do Minnesoty, protože zdejší vody se hemží štikami, pstruhy, candáty a okouny.

Levné letenky do Minnesoty

Toužíte se podívat do USA, ale bojíte se, že za letenky dáte jmění? Za levné letenky s odletem z Prahy určitě ne. Levné letenky se prodávají do Minnesoty a dají se snadno pořídit online. S těmi vaše cesta do USA bude snadná – musíte si je akorát včas zabookovat, protože velmi rychle mizí. Doba letu s levnými letenkami z Prahy do Minnesoty je různá podle cílové destinace, ale pohybuje se kolem 11,5 hodiny.

Letenka Minnesota

Minnesota a jak se tam dostat lacino? Levnou letenku Praha - Minnesota snadno zabookujete právě zde.
Letenka do Minesoty vám udělá radost ještě dnes.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace