letadlo ico Letenky do Mauretánie
Mauritania

Mauritánie nebo také Mauretánie je země nacházející se na západním pobřeží Afriky, přičemž její břehy jsou omývané Atlantským oceánem. Jedná se o islámskou republiku, která je zároveň jedenáctou největší zemí v Africe. Celková populace Mauretánie je 4 miliony obyvatel, z nichž necelý milion žije v hlavním městě Nuakšott, ležícím na pobřeží. Úředním jazykem země je arabština a měnou mauritánská ukíjá. Mauretánie leží v časovém pásmu +0 hodin. Levné letenky do Mauritánie nyní seženete za výhodné ceny.

Aktuální kurz: 100 MRO = 5.88


Letiště Mauretánie

Podnebí v Mauretánii

Mauretánie je země polopouštního až pouštního charakteru, čemuž odpovídají také vysoké a celoročně příliš neměnné teploty kolem 30°C. Během dlouhého období sucha, přerušeného pouze krátkým obdobím dešťů od července do září, vane směrem od Sahary horký a suchý vítr. Roční srážky jsou nízké a pohybují se kolem 500 až 600 mm deště ročně, v některých místech ovšem dosahují pouze hodnot kolem 100 mm. Levné letenky do Mauretánie nyní seženete za výhodné ceny a s odletem z Prahy.

Do Mauretánie za turistickými cíli

Dovolená do Mauretánie je dobrodružstvím, které si nemůžete nechat ujít. Podívejte se například do hlavního města Nuakšottu, kde najdete národní muzeum Mauretánie, národní knihovnu, velkou mešitu, katedrálu svatého Josefa, která je sídlem místní arcidiecéze, nebo na rybí trh, který najdete na pobřeží. Mauretánie nabízí také turisticky oblíbené destinace, kde se lze koupat v čistém a teplém oceánu, odpočívat na písečných plážích nebo zkoušet surfování, šnorchlování či potápění. Projížďku na velbloudovi a výlet do pouště si můžete dopřát třeba ve městě Rosso nebo Chinguetti, kde najdete také staré město založené už ve 13. století. Levné letenky do Mauretánie z Prahy jsou velmi žádané zboží, proto s jejich rezervací neváhejte a udělejte ji co nejdříve, dokud nějaké jsou.

Do Mauretánie za přírodou

Ačkoliv je Mauretánie suchá a vyprahlá, fauna je zde velmi rozmanitá. Z flóry tu převládají datlové palmy. Díky levným letenkám do Mauretánie si nyní můžete dopřát pravé safari a vidět tak na vlastní oči například afrického slona, paviány, kočkodany, karakala, afrického leoparda, hyenu skvrnitou, fenka, hrochy, žirafy, přímorožce, antilopy, adax a další africké zástupce.

Levné letenky do Mauretánie

Chcete se podívat do Afriky? Lákají vás daleké země, ale nechcete dát za letenky jmění? Tak to byste určitě měli využít levných letenek do Mauretánie, které se nyní dají objednat online. Levné letenky do Mauretánie jsou s odletem z Prahy a průměrná doba letu je přibližně 7 hodin. Levné letenky do Mauretánie z Prahy jsou velmi žádané zboží, proto s jejich rezervací určitě neotálejte.

Mauretánie

Mauretánie je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Mauretánie čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist