letadlo ico Letenky do Madagaskaru
Madagascar

Madagaskar je ostrovní stát, nacházející se v Indickém oceánu asi 400 kilometrů východně od pobřeží Afriky přes Mosambický průliv. Jedná se o čtvrtý největší ostrov na světě a náleží k němu i několik menších okolních ostrůvků. Na Madagaskaru žije přibližně 22,4 milionu obyvatel. Hlavním městem je Antananarivo, které je domovem pro 1,6 milionu lidí. Úředním jazykem ostrova je francouzština a malgaština, měnou je malgašský ariary. Madagaskar leží v časovém pásmu +3 hodiny. Levné letenky na Madagaskar se prodávají za akční ceny a s odletem z Prahy.

Aktuální kurz: 10000 MGA = 57.4


Letiště Madagaskar

Podnebí na Madagaskaru

Klima na Madagaskaru je podél pobřeží tropické a ve vnitrozemí spíše mírné ovlivňované pasáty. Na východní části ostrova mnohem častěji prší, západní pobřeží je sušší. Rok lze dělit na dvě období a to teplé a vlhké od listopadu do dubna, kdy tu spadne největší část srážek, a chladné a suché od května do října. Průměrné teploty během teplého období se pohybují kolem 27°C a během chladného kolem 20°C. Nejmokřejší části ostrova jsou na východě, kde může ročně spadnout mezi 4 000 až 6 000 mm srážek, naproti tomu západ ročně přijme zhruba jen 500 až 1 000 mm deště. Levné letenky na Madagaskar z Prahy si kupujte online na internetu a to co nejdříve.

Na Madagaskar za turistickými cíli

Mezi největší turistické atrakce patří mnoho národních parků a přírodních rezervací. Jedná se například o národní parky RanomafanaIsaloAnkarafantsika, hory Amber nebo národní park Andohahela.Madagaskar je oblíbenou turistickou destinací především pro svou přírodu a dále také písečné pláže na pobřeží. V teplém oceánu se tu můžete vykoupat, vyzkoušet potápění, šnorchlování nebo třeba plavání s delfíny. Takové vodní radovánky si můžete dopřát ve městech jako je Mahajanga, Toamasina či Antsiranana. V hlavním městě státu Antananarivo poté najdete kulturní vyžití v podobě divadla, prohlídky vládních budov, zdejšího královského paláce stojícího na vrchu zvaném Analamanga či návštěvě zdejší katedrály Andohalo. Dobrodruzi zase rádi uslyší o horolezeckých možnostech, které nabízí například Andringitra – Tsaranoro nebo Karambony. Historické památky si lze prohlédnout v hlavním městě – najdete tu komplex budov Rova of Antananarivo. Ostrov Madagaskar toho má opravdu hodně co nabídnout, tak využijte jeho pohostinnosti a kupte si levné letenky na Madagaskar z Prahy ještě dnes.

Na Madagaskar za přírodou

Ačkoliv se Madagaskar nenachází daleko od Afriky, faunu i flóru má naprosto odlišnou. Madagaskar se od Afriky oddělil už velmi dávno, přičemž toto oddělení způsobilo, že se na ostrově vytvořila jedinečná příroda. Nachází se tu deštné lesy, savany, stepi a na jihozápadě lze mluvit o poušti. Ze zvířat na Madagaskaru jsou nejvíce známí lemuři, kterých tu existuje mnoho druhů, a dále endemická šelma fosa. Kromě nich ale můžete při pobřeží Madagaskaru vidět hned několik druhů delfínů či kosatku dravou. Typickým porostem ostrova jsou baobaby, bambusové křoviny nebo mangrovové porosty. Podívejte se na Madagaskar a jeho přírodu, s levnými letenkami na Madagaskar z Prahy je to snadné.

Levné letenky na Madagaskar

Vydejte se na slavný africký ostrov Madagaskar a užijte si exotickou dovolenou v této destinaci za výhodné ceny. Levné letenky na Madagaskar nyní pořídíte za akční ceny a to navíc s odletem z Prahy. Rezervovat si levné letenky na Madagaskar je velmi snadné a lze to udělat online. Průměrná doba letu z Prahy na Madagaskar je 11 hodin, ale záleží na konkrétním cíli. Akční letenky na Madagaskar z Prahy jsou rychle pryč, tak neváhejte a objednejte si je co nejdříve.

Madagaskar

Madagaskar je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Madagaskaru čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist