letadlo ico Letenky do Kataru
Qatar

Katar je suverénní stát, který se nachází v jihozápadní části Asie, na poloostrově čnícím z Arabského poloostrova. Jeho jedinou pozemní hranici tvoří ta se Saúdskou Arábií, zbytek státu je obklopen mořem Perského zálivu. V Kataru žije přes 2 miliony obyvatel. Hlavním městem Kataru je Dauhá (Doha), které se nachází na východě státu, a žije v něm asi 900 000 lidí. Úředním jazykem Kataru je arabština a měnou katarský rial. Časový posun je tu o 3 hodiny napřed. Zavítejte do Kataru s levnými letenkami, odlétat můžete z Prahy.

Měna Kataru: Katarský rial


Letiště Katar

D

Podnebí v Kataru

Klima v Kataru je celoročně velmi teplé. V zimě tu teplota skoro neklesá pod 15°C, častěji se ale drží kolem 20°C. V letních měsících mohou hodnoty na teploměru ukazovat až 50°C. Velmi málo zde prší, díky čemuž se Katar řadí na jedno z nejsušších míst planety. Určitě tedy zvažte, na kdy si chcete levné letenky do Kataru objednat.

Do Kataru za turistickými cíli

Většina největších turistických cílů se nachází v hlavním městě Kataru v Dauhá (Doha). Zde se můžete projít po dlouhé pobřežní promenádě a podívat se na přístav, navštívit Pearl-Qatar, což je zdejší umělý ostrov, či vidět věž Aspire. Zajímavé je také otevřené tržiště Waqif, kde si můžete koupit tradiční oděvy, jídlo, či suvenýry, ale také vyzkoušet vodní dýmku nebo navštívit nějakou restauraci. Milovníci umění by neměli minout muzeum islámského umění a katarské národní muzeum. Dobrodruzi v Kataru mohou vyzkoušet jízdu do pouště. V Kataru je spousta krásných míst, která můžete navštívit díky levným letenkám z Prahy do Kataru.

Levné letenky do Kataru

Zavítejte do exotické země jménem Katar a poznejte zdejší krásy. Levné letenky s odletem z Prahy se do Kataru prodávají doslova za babku. Zabookovat levné letenky do Kataru byste ale měli co nejdříve, protože velmi rychle mizí. Průměrná doba letu do Kataru je 5,5 hodiny, které můžete strávit v pohodlí letadla. Pojeďte s levnými letenkami do Kataru.

Katar

Katar je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Kataru čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace