letadlo ico Letenky do Kambodži
Cambodia

Kambodža oficiálně Kambodžské království se nachází na jihovýchodě Asie. Část státu leží na pobřeží Thajského zálivu. Jedná se o šedesátou pátou nejlidnatější zemi světa a to díky 15,4 milionu obyvatel. Současným králem je Norodom Sihamoni, který plynule umí česky. Hlavním městem Kambodži je Phnom Penh, kde žije 1,5 milionu lidí. Úředním jazykem je v Kambodži khmérština, ale zvládnete se tu domluvit i anglicky a francouzsky. Měnou je riel. Časové pásmo Kambodži je +7 hodin. Zakupte si levné letenky do Kambodži ještě dnes.

Měna Kambodži: Kambodžský riel


Letiště Kambodža

Podnebí v Kambodži

Klima Kambodži je ovládáno suchými a vlhkými monzuny, které se tu střídají. Nejméně srážek je během ledna a února, nejvíce je jich v září a říjnu. Obecně tu ale období dešťů trvá od května do října, kdy teploty klesají k 22°C. Období sucha, které je od listopadu do dubna je naopak charakteristické vysokými teplotami okolo 40°C. Levné letenky do Kambodži si rezervujte spíše na období sucha.

Do Kambodži za turistickými cíli

V Kambodži je mnoho míst, kam můžete vyrazit za poznáním. Nádherný je například chrám Angkor Vat v Siem Reap postavený Súrjavarmana II. už ve 12. století, chrám Bayon dochovaný z doby Angkorské říše, městský komplex Angkor Thom, který nechal vytvořit panovník Džajavarmana VII., královský palác nebo stříbrná pagoda v Phnom Penh, chrám Banteay Srei z 10. století, klášter Wat Bakong a mnoho dalších. S levnými letenkami do Kambodži s odletem z Prahy určitě neuděláte chybu.

Za přírodou do Kambodži

Divoká příroda v Kambodži je velmi rozmanitá. Setkat se tu můžete s medvědem malajským, jeleny, tygry, pantery, kormorány, zelenými pávy, slony, opicemi a dalšími. Kambodža své území ale velmi rychle odlesňuje. Původních 70% lesů kleslo na pouhá 3%. I přesto si s levnými letenkami do Kambodži z Prahy můžete užít zdejší přírodu v různých rezervacích a parcích.

Levné letenky do Kambodži

Láká vás Asie, ale bojíte se, že na dovolenou v takové destinaci nemáte peníze? Tak nyní máte štěstí – právě se totiž prodávají levné letenky do Kambodži. Abyste mohli navštívit tuto zemi, stačí si rezervovat levné letenky do Kambodži co nejdříve, protože jsou velmi rychle vyprodané. Průměrná doba letu s levnými letenkami do Kambodži je 13,5 hodiny, ale záleží ovšem na konkrétním cíli.

Kambodža

Kambodža je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Kambodži čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace