letadlo ico Letenky do Iráku
Iraq

Irák nebo oficiálně Irácká republika je stát Blízkého východu, nacházející se na jihozápadě Asie. Jedná se o vnitrozemský stát, který se pouze velmi malou částí dotýká pobřeží Perského zálivu. Hlavním městem Iráku je Bagdád, kde žije 7,2 milionu lidí z celkové populace státu, která je 36 milionu obyvatel. Úředním jazykem Iráku je arabština a kurdština, měnou je irácký dinár. Časové pásmo Iráku je +3 hodiny. Kupte si levné letenky do Iráku ještě dnes.

Aktuální kurz: 100 IQD = 1.65


Letiště Irák

Podnebí v Iráku

Klima v Iráku je horké a suché se subtropickým vlivem. Léta v Iráku jsou opravdu teplá, kdy teploty pravidelně šplhají nad 40°C, často mohou ale dosahovat až 48°C. V zimě naopak zůstávají teploty pod 20°C, s průměrnou teplotou kolem 15°C. Dešťové srážky jsou v Iráku velmi nízké – na některých místech země nepřesahují 250 mm za rok, přičemž skoro veškerý déšť spadne během zimních měsíců. Kupujte si levné letenky do Iráku spíše na podzimní a zimní měsíce, kdy teploty nedosahují tak vysokých hodnot.

Do Iráku za turistickými cíli

Irák je velmi starou zemí, památky tu pocházejí často až ze starověku. Podívat se tu můžete například na zikkurat Ur, kterých pochází z období starověké Mezopotámie, velkou mešitu Samara nebo hřbitov Wadi Al-Salaam. Mezi další zajímavá místa patří bezesporu Alího mešita, monument Al-Shaheed, národní muzeum v Bagdádu a zdejší zoo. V Iráku je mnoho zajímavých míst, která byste při návštěvě tohoto státu neměli vynechat. Kupte si levné letenky do Iráku a vyrazte co nejdříve.

Levné letenky do Iráku

Chcete se podívat do zemí na Blízkém východě? Pak určitě neváhejte a využijte příležitosti – teď se prodávají velmi levné letenky do Iráku. Levné letenky do Iráku jsou s odletem přímo z Prahy a rezervovat si je můžete klidně hned teď online. Průměrná doba letu s levnými letenkami do Iráku z Prahy je přibližně 7 hodin, které strávíte v pohodlí. Rezervujte si levné letenky do Iráku ještě dnes.

Irák

Irák je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Iráku čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace