letadlo ico Letenky do Francouzské Guyany
French Guiana

Francouzské Guyana se oficiálně nazývá pouze Guyana, přídomek „francouzská“ má pouze proto, aby došlo k odlišení od nizozemské a britské Guyany. Jedná se o francouzský zámořský department, který se nachází na severovýchodě Jižní Ameriky na pobřeží Atlantského oceánu. Celková populace státu je 250 000 obyvatel, kteří tu mluví francouzsky a kreolskou francouzštinou. Oficiální měnou je euro. Hlavním městem Francouzské Guyany je Cayenne, kde žije přes 55 000 lidí. Francouzská Guyana leží v časovém pásmu -3 hodiny. Levné letenky do Francouzské Guyany teď pořídíte za výhodné ceny s odletem z Prahy.

Aktuální kurz: 100 GYD = 10.02


Letiště Francouzská Guyana

Podnebí ve Francouzské Guyaně

Klima ve Francouzské Guyaně je tropické a vlhké. Pravidelně se tu střídají deštivá a suchá období, kdy období dešťů je převážně od dubna do července a období sucha od srpna do listopadu. Zbývající měsíce v roce jsou přechodným obdobím s občasným deštěm. Během roku ve Francouzské Guyaně spadne přes 3 000 mm srážek. Teploty jsou během roku v podstatě neměnné, pouze kolísají mezi 25°C až 30°C. Levné letenky do Francouzské Guyany si kupujte na letní část roku a užijte si dovolenou u moře.

Do Francouzské Guyany za turistickými cíli

Do Francouzské Guyany se jezdí za písečnými plážemi, čistou vodou a sluníčkem. Na plážích můžete odpočívat, nebo vyzkoušet některé turistické atrakce, která zde nabízejí přímořská letoviska. Zkuste se například potápět nebo šnorchlovat. V hlavním městě Cayenne uvidíte katedrálu, která je také sídlem římsko-katolické diecéze Cayenne, rezidenci zdejšího prefekta, muzeum či pevnost Cépérou ze 17. století. Zajímavá místa najdete ale i v dalších městech, jako je Korou, kde jsou známé trhy, Iracoubo, kde je kostel, nebo Matoury, kde je k vidění ledovec. Francouzská Guyana nabízí také přírodní krásy v mnoha ze svých národních parků. Tak si dopřejte tu pravou dovolenou a kupte si levné letenky do Francouzské Guyany co nejdříve.

Do Francouzské Guyany za přírodou

Přibližně 80% státu je porostlé tropickým deštným prales, pouhých 5% země je osídleno. Ve Francouzské Guyaně tedy najdete velmi rozmanitou faunu i flóru. V nezkrocené přírodě je možno vidět mnoho druhů opic, jako jsou malpy hnědé či kotulové veverovití, dále tapíry, lenochody, brazilská morčata divoká, pumy americké, oceloty, jaguáry a další. Odhodlejte se k dobrodružství v tropickém deštném pralese a vyrazte s levnými letenkami do Francouzské Guyany.

Levné letenky do Francouzské Guyany

Poznejte Jižní Ameriku, teď se tam můžete vypravit s levnými letenkami za naprosto akční ceny. Levné letenky do Francouzské Guyany jsou s odletem z Prahy a získat je můžete snadno a rychle na internetu. Není to nic těžkého. Průměrná doba letu je z Prahy do Francouzské Guyany asi 13 hodin, které strávíte v pohodlném letadle. Levné letenky do Francouzské Guyany jsou hned pryč, tak neváhejte.

Francouzská Guyana

Francouzská Guyana je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Francouzské Guyany čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist