letadlo ico Levné letenky do Dhaka

Dháka je hlavní město Bangladéše, které leží v centrální části státu. Zároveň je administrativním střediskem okresu Dháka a stejnojmenné divize. Dříve se město Dháka jmenovalo Dacca. V centru města žije přes 14,3 milionu lidí, přičemž díky metropolitní oblasti se řadí na jedenácté místo na seznamu největších měst světa. Historická část města stojí na východním břehu řeky Buriganga. Úředním jazykem je tu bengálština a měnou bangladéšská taka. Udělejte si čas a podívejte se s levnými letenkami do Dháky.

Letenky Praha - Dhaka

Shahjalal International Airport

Zkratka letiště: DAC
Letenky do Bangladéše - Dhaka

Najdi nejlevnější letenku

Letiště v Dháce

Mezinárodní letiště Hazrat Shahjalal International Airport je největší a nejrušnější letiště v Bangladéši a nachází se v Kurmitole 15 kilometrů severně od centra Dháky. Otevřeno bylo v roce 1980 a jeho IATA značení je DAC. Letiště v Dháce má jednu asfaltovo-betonovou příletovou a vzletovou dráhu a dále také tři terminály. Terminály jedna a dva jsou určena pro mezinárodní dopravu a terminál tři je pro domácí lety. Každý rok je na letišti v Dháce odbaveno přes 6 milionů spokojených cestujících. Jedním z nich můžete být i vy, když si koupíte levné letenky do Dháky z Prahy. Doprava do města je z letiště v Dháce zajištěna autobusovými linkami, vlakovým nádražím nacházejícím se kousek od terminálu, dále taxíky a auty, která si lze půjčit na letišti.

Aktuální kurz: 100 BDT = 25.71
Dhaka - místní čas: 19:28
Časové pásmo: Asia/Dhaka (+ 6 hodin)
Časový posun: + 4 hodin

Souřadnice: 23.7104, 90.40744
Vzdálenost z Prahy: 7029 km


Do Dháky za turistickými cíli

Nejvíce zajímavých míst v Dháce se nachází ve starém městě, kde najdete především starší památky. Nádherná je například národní mešita Baitul Mukarram, která patří mezi deset největších mešit na světě, chrám Dhakeshwari National Temple, jehož stavba byla dokončena ve 12. století, moderní budova parlamentu nazývaná jako Jatiyo Sangsad Bhaban, Curzon hala, která je součástí univerzity v Dháce, mauzoleum Three Leaders Mausoleum, zahrady Baldha nebo pevnost Lalbagh. V Dháce se najde něco pro každého, tak se sem poleťte podívat za výhodné ceny s levnými letenkami z Prahy.

Levné letenky do Dháky

Zajímá vás kultura hlavního města Bangladéše? Tak se tam jeďte podívat s levnými letenkami za akční ceny. Levné letenky do Dháky jsou s odletem z Prahy a jejich rezervaci zvládne každý – lze si je rezervovat online. Průměrná doba letu z Prahy do Dháky je něco přes 11 hodin, které strávíte v pohodlném letadle. Pokud vás tato nabídka zaujala, tak si kupte akční letenky do Dháky co nejdříve, protože jsou rychle vyprodané.


Počasí Dhaka

slunce

33°C

Východ slunce: 5:57

Západ: 18:41

Středa

sluncepolojasno

36°C

teplota 42°C 30°C

Čtvrtek

zataženo

37°C

teplota 43°C 32°C

Pátek

slunce

37°C

teplota 43°C 31°C

Sobota

slunce

35°C

teplota 42°C 28°C

Neděle

slunce

41°C

teplota 42°C 40°C

Letenka Dhaka

Dhaka se těší na Vaši návštěvu. Z Prahy i z jiných letišť, jako z Vídně, Brna, Ostravy, Pardubic, Bratislavi, Mnichova, Berlína a dalších, naleznete na LevneLEtenkyZPrahy.cz za skvělou cenu. Najdeme Vám tu nejlevnější zpáteční letenku do Dhaka - Bangladéš i jednosměrné letenky do Prahy nebo z Prahy do Dhaka.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist