letadlo ico Letenky Belize

Belize je stát ležící na východě Střední Ameriky na pobřeží Karibského moře s hlavním městem Belize City. Je to jediná země ve střední Americe, která má jako úřední jazyk angličtinu. Kromě té se tu samozřejmě dorozumíte také španělsky a belizskou kreolštinou. Měnou je v tomto státě belizský dolar. Ačkoliv Belize získala na Velké Británii nezávislost v roce 1981, formálně je dodnes hlavou státu královna Alžběta II. (2015) Belize má celkem 340 000 obyvatel, z nichž přes 16 000 lidí žije v hlavním městě Belize Belmopanu. Časové pásmo Belize je -6 hodin. Podívejte se do tohoto tropického ráje s levnými letenkami do Belize z Prahy.

Měna Belize: Belizský dolar


Letiště Belize

Podnebí v Belize

Klima v Belize je tropického charakter a vyznačuje se střídáním období dešťů a sucha. Průměrně se teploty na pobřeží pohybují kolem 24°C v lednu a 27°C v červenci. Ve vnitrozemí jsou teploty mírně vyšší. Od ledna do dubna naprší v Belize přibližně jen 100 mm, více potom prší během léta, přičemž méně deštivých srážek se vyskytuje v pozdním červenci a srpnu. Levné letenky do Belize je vhodné kupovat na letní období.

Do Belize za turistickými cíli

V Belize se najde pro každého něco. Nadšenci do historie jistě ocení pozůstatky po mayské civilizaci, jako jsou například Altun Ha, Baking Pot, Caracol, Lamanai, Nim Li Punit nebo třeba La Milpa. Z přírodních divů stojí za to velká Bariéra Belize nebo zatopený závrt Great Blue Hole. Pokud do Belize míříte za písečnými plážemi a teplým mořem, určitě vyzkoušejte Almond Beach, Maya Beach, Cerros Beach nebo Orchid Bay. Kromě toho Belize nabízí mnoho přírodních rezervací, vodopádů a výletů do skal nebo tropických lesů. Za kulturou zamiřte do větších měst jako je Belize City, kde mají anglikánskou katedrálu svatého Johna nebo Belmopanu s budovou parlamentu. Levné letenky do Belize jsou s odletem z Prahy a rychle jsou vyprodané, tak neváhejte.

Za přírodou na Belize

Přibližně 60% půdy Belize je pokryto lesy, kde najdete bohatou faunu i flóru. Z větších zvířat najdete v Belize některé druhy opic, tapíry středoamerické, divoká prasata, Paky, menší lasičky nebo barevné papoušky či některé ještěrky. Velmi významný je v Belize podmořský život, nachází se tu také největší korálový útes na západní polokouli, který je dokonce zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Přijeďte se potápět s levnými letenkami do Belize z Prahy za výhodné ceny.

Levné letenky do Belize

Udělejte si exotickou dovolenou a kupte si levné letenky do Belize, které jsou nyní za opravdu výhodné ceny. Levné letenky do Belize teď pořídíte za akční ceny a s odletem přímo z Prahy. Zabookovat si letenky do Belize lze snadno a rychle na internetu. Průměrná doba letu je z Prahy do Belize asi 12 hodin, ale záleží na konkrétní cílové destinaci.

Belize

Belize je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Belize čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace