letadlo ico Levné letenky do Washingtonu D.C.

Washington D.C. (zkratka D.C. znamená District of Columbia) je hlavním městem Spojených států Amerických. Leží na východním pobřeží země a je tu v Bílém domě sídlo prezidenta USA, nejvyššího soudu i kongresu. Ve Washingtonu žije přes 650 000 obyvatel, mluví se tu převážně anglicky a měnou je dolar. Město Washington bylo pojmenováno po svém prvním prezidentovi. Levné letenky do Washingtonu Seženete především díky tomu, že se jedná o hlavní měst Spojených Států Amerických.

Letenky Praha - Washington D.C.

Všechna letiště ve městě

Zkratka letiště: WAS
Letenky do USA - Washington D.C.

Najdi nejlevnější letenku

Mezinárodní letiště ve Washingtonu

Ve Washingtonu jsou tři nejdůležitější letiště. Největší je Ronald Reagan Washington National Airport, které se nachází nedaleko centra, kam lze dojet i metrem, ale právě kvůli blízkosti města byl u něho omezen provoz. Většina mezinárodních letů proto přistává na letišti Washington Dulles International Airport (IAD), které se nachází 42 kilometrů od centra Washingtonu, přičemž do centra odtud lze cestovat taxíkem nebo autobusem. Třetím letištěm je potom 51 kilometrů vzdálené Baltimore-Washington International Thurgood Marshall Airport, odkud jezdí do centra tramvaje, vlaky i autobusy. Levné letenky se dají sehnat i na další letiště.

Washington D.C.
Aktuální kurz: 1 USD = 22.72
Washington D.C. - místní čas: 19:56
Časové pásmo: America/New_York (-4 hodin)
Časový posun: -6 hodin

Souřadnice: 38.895111, -77.036369
Vzdálenost z Prahy: 6898 km


Washington – zajímavosti

V USA není stanoven úřední jazyk. Převážně se tu mluví anglicky, ale mezi užívanými jazyky jsou i například hebrejština, tagalština, arabština, španělština, velština, hindština nebo indiánské jazyky.

Do Washingtonu letecky za turistickými zajímavostmi

Ve Washingtonu D.C. stojí za to vidět především sídla, ze kterých se spravuje celá země. Bezesporu sem patří Bílý důmKapitol, kde sídlí Kongres, Knihovna kongresu, což je národní knihovna USA, potom i sídlo ministerstva obrany Pentagon. Za vidění stojí ale také Washingtonův monument, Lincolnův památník, Jeffersonův památník, univerzita Howard nebo Arlingtonský hřbitov, kde je pochován prezident Kennedy. V hlavním městě USA je také velký počet mrakodrapů a moderních staveb, které můžete navštívit s levnými letenkami.

Levné letenky do Washingtonu D.C.

S levnými letenkami si lze dopřát dovolenou za velkou louží. Průměrná doba letu do Washingtonu z Prahy je 9 hodin a 40 minut. Do Washingtonu lze nyní sehnat velmi levné letenky, které se dají zabookovat online. Podívejte se s levnými letenkami do hlavního města USA klidně hned teď.


Letenka Washington D.C.

Washington D.C. se těší na Vaši návštěvu. Z Prahy i z jiných letišť, jako z Vídně, Brna, Ostravy, Pardubic, Bratislavi, Mnichova, Berlína a dalších, naleznete na LevneLEtenkyZPrahy.cz za skvělou cenu. Najdeme Vám tu nejlevnější zpáteční letenku do Washington D.C. - USA Amerika i jednosměrné letenky do Prahy nebo z Prahy do Washingtonu D.C..

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace