letadlo ico Levné letenky do Varšavy

Varšava je hlavní a zároveň největší město Polska, které se nachází ve střední části země v historické oblasti zvané Mazovsko. Centrem města protéká řeka Visla. Varšava je domovem pro celkem 1,7 milionu obyvatel, s metropolitní oblastí přesahuje ale toto číslo 3 miliony. Varšava tak patří mezi prvních deset nejzalidněnějších měst v Evropské unii. Jedná se o kulturní, politické a historické centrum země, které je rovněž zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Domluvíte se tu snadno polsky a platit lze v zlotých. Užijte si návštěvu této metropole za málo peněz, stačí si rezervovat levné letenky do Varšavy z Prahy, které jsou dostupné online.

Letenky Praha - Varšava

Frederic Chopin International Airport

Zkratka letiště: WAW
Letenky do Polska - Varšava

Najdi nejlevnější letenku

Letiště ve Varšavě

Varšavě slouží dvě velká mezinárodní letiště. Větší z nich se nazývá mezinárodní letiště Varšava Chopin a jeho IATA značení je WAW. Toto největší polské letiště bylo otevřeno už v roce 1934 a dnes se skládá ze dvou příletových a vzletových drah z asfaltu. Každý rok je tu v celkem dvou halách nazvaných Severní a Jižní, obslouženo přes 11,2 milionu spokojených pasažérů. Ti se poté musí přepravit ještě zhruba 10 kilometrů do samotného centra Varšavy. Druhé letiště se nazývá mezinárodní letiště Varšava Modlin a najdete to přibližně 40 kilometrů severně od centra Varšavy. Jeho IATA kód je WMI, přičemž letadla tu přistávají na jedné asfaltové dráze. Obslouženo je tu ročně 2,5 milionu lidí, mezi nimiž můžete být i vy, když si koupíte levné letenky do Varšavy z Prahy, které jsou nyní dostupné online pro každého. Doprava do města je zajištěna městskou hromadnou dopravou a taxíky.

Varšava
Aktuální kurz: 1 PLN = 5.94
Varšava - místní čas: 19:20
Časové pásmo: Europe/Warsaw (+ 2 hodin)
Časový posun: 0 hodin

Souřadnice: 52.229771, 21.01178
Vzdálenost z Prahy: 517 km


Do Varšavy za turistickými cíli

Varšava obsahuje mnoho zajímavých památek, které by vám neměli uniknout. Centrum města je od roku 1980 zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO a už při jeho prohlídce na vás dýchne středověká atmosféra. Původně bylo postaveno ve 13. století a později zrekonstruováno. Mezi další velké atrakce města patří například královský hrad, sloup krále Zikmunda, Tržní náměstí a Barbican. Město je sídlem také prezidenta, takže tu můžete obdivovat prezidentský palác, nebo zavítat do varšavské univerzity. Odpočinout si lze v nejstarším veřejném parku ve Varšavě Saských zahradách. Z církevních staveb je pozoruhodný Karmelitánský kostel, kostel svatého Kazimíra či kostel svaté Anny. Všechny tyto památky si můžete prohlédnout na vlastní oči, když si objednáte levné letenky do Varšavy z Prahy.

Levné letenky do Varšavy

Byli jste už v hlavním městě Polska Varšavě? Pokud ne, určitě se zajeďte podívat na zdejší památky a to za nízké ceny. Právě nyní máte totiž jedinečnou příležitost objednat si levné letenky do Varšavy a to přímo s odletem z Prahy. Nikde nic nemusíte složitě hledat, stačí si levné letenky do Varšavy z Prahy zabookovat online z pohodlí svého domova. Průměrná doba letu je potom z Prahy do Varšavy něco málo přes hodinu. Neváhejte a poznejte Varšavu na vlastní oči a rezervujte si levné letenky do Varšavy z Prahy ještě dnes.


Letenka Varšava

Varšava se těší na Vaši návštěvu. Z Prahy i z jiných letišť, jako z Vídně, Brna, Ostravy, Pardubic, Bratislavi, Mnichova, Berlína a dalších, naleznete na LevneLEtenkyZPrahy.cz za skvělou cenu. Najdeme Vám tu nejlevnější zpáteční letenku do Varšava - Polsko i jednosměrné letenky do Prahy nebo z Prahy do Varšavy.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace