letadlo ico Letenky do Východní Timoru
East Timor

Východní Timor či oficiálně Demokratická republika Východní Timor je stát nacházející se na východní polovině ostrova Timor. Na západní polovině leží Indonésie, kde se nachází i menší exkláva Východního Timoru. Hlavním městem tohoto státu je Dili s celkovým počtem 222 000 obyvatel, z 1,2 milionové populace ostrova. Ve Východním Timoru se mluví jako úředním jazykem tetum a portugalština, jako pracovní jazyk tu platí angličtina a indonéština. Měnou je americký dolar a vlastní centavové mince. Časové pásmo Východního Timoru je +9 hodin. Kupte si levné letenky do Východního Timoru a užijte si dovolenou u moře.

Aktuální kurz: 1 USD = 21.96


Letiště Východní Timor

Podnebí Východního Timoru

Klima Východního Timoru je typicky tropické, tedy horké a vlhké. Během roku se tu pravidelně střídají období sucha a období dešťů. Průměrné roční teploty se příliš nemění, pouze kolísají mezi 26°C až 27°C s tím, že na pobřeží je většinou tepleji. Ve Východním Timuru často prší a podle destinace to může být 500 mm za rok nebo až 1 500 mm ročně. Levné letenky do Východního Timoru z Prahy směřujte na období sucha.

Do Východního Timoru za turistickými cíli

Stále více se oblíbené se stává potápění ke korálovým útesům pod hladinou u pobřeží Východního Timoru. Pláže jsou tu písečné a s teplým mořem a to jak ze severní strany, kde je Bandalské moře, tak z jihu, kde je Timorské moře. Za památkami se vypravte do hlavního města Dili, jehož centrum sice bylo poničeno během bojů, ale přesto se tu dochovaly některé budovy z portugalské éry. Zároveň jsou tu také muzea, římsko-katolický kostel Motael a katedrála Neposkvrněného početí Panny Marie, která je sídlem římské katolické diecéze a údajně je to nejvyšší katedrála v jihovýchodní Asii. Levné letenky do Východního Timoru z Prahy teď pořídíte za výhodné ceny, tak neváhejte.

Levné letenky do Východního Timoru

Zažijte exotickou dovolenou v tropickém ráji, kterým je Východní Timor. Nyní se do této destinace prodávají velmi levné letenky s odletem z Prahy a především za akční ceny. Levné letenky do Východního Timoru seženete snadno a rychle online, určitě s jejich objednáváním ale neváhejte, protože jsou hned pryč. Průměrná doba letu je z Prahy do Východního Timoru 20,5 h, které strávíte v pohodlném letadle.

Východní Timor

Východní Timor je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Východní Timoru čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace