letadlo ico Levné letenky do Valence

Valence je město nacházející se na jihovýchodě Francie asi 100 kilometrů jižně od Lyonu. Je to hlavní město departmentu Drôme a páté největší město regionu Rhône-Alpes. Historie této obce sahá až do 2. století před naším letopočtem. Valence je přezdíváno jako „dveře do jižní Francie“, přičemž zde žije přes 62 000 obyvatel. Úředním jazykem je tu francouzština a měnou euro, jako ve zbytku státu. Centrem Valence protéká řeka Rhôna. Kupte si levné letenky do Valence s odletem z Prahy a podívejte se do Francie.

Letenky Praha - Valence

Valence Chabeuil Airport

Zkratka letiště: VAF
Letenky do Francie - Valence

Najdi nejlevnější letenku

Letiště ve Valence

Letiště Valence - Chabeuil Airport leží 8 kilometrů východně od Valence a jeho IATA kód je VAF. Otevřeno bylo v roce 1930 a během druhé světové války sloužilo Němcům, přičemž po válce bylo zavřeno. Nyní slouží civilním účelům. Má jednu asfaltovou a dvě travnaté příletové a vzletové dráhy a jednu budovu terminálu, kterou každý rok projde velký počet cestujících. Buďte i vy pasažérem letiště Valence - Chabeuil Airport s levnými letenkami do Valence. Doprava do centra města je zajištěna místní dopravou, taxíky a vypůjčením auta z autopůjčovny.

Aktuální kurz: 1 EUR = 25.92
Valence - místní čas: 8:03
Časové pásmo: Europe/Paris (+ 2 hodin)
Časový posun: 0 hodin

Souřadnice: 44.933331, 4.9
Vzdálenost z Prahy: 915 km


Do Valence za turistickými cíli

Ve Valence se nachází mnoho historických památek, přičemž většinu z nich naleznete ve čtvrti Vieux Valence. Krásná je například katedrála Saint-Apollinaire, která byla postavena v románském slohu v 11. století a u které stojí také zvonice, budova Maison des Têtes ze 16. století, zámeček Maison de la Pra, radnice, maurské domy, kostel Church of Saint-Jean-Baptiste ze středověku nebo bývalý klášter benediktinek Abbaye Notre-Dame de Soyons. Rezervujte si své levné letenky do Valence z Prahy ještě dnes.

Levné letenky do Valence

Chtěli byste letět do Francie, ale v Paříži už jste byli? Tak si zvolte město Valence, do kterého se nyní prodávají levné letenky s odletem přímo z Prahy. Levné letenky do Valence pořídíte za opravdu nízké ceny, takže s jejich rezervací neváhejte, protože jsou velmi rychle pryč. Průměrná doba letu s levnými letenkami do Valence z Prahy je 1,5 hodiny.


Počasí Valence

sluncepolojasno

12°C

Východ slunce: 6:52

Západ: 20:27

Neděle

zataženo

11°C

teplota 12°C 9°C

Pondělí

slunce

14°C

teplota 17°C 11°C

Úterý

zataženodeštík

13°C

teplota 15°C 10°C

Středa

sluncepolojasnodeštík

17°C

teplota 19°C 14°C

Letenka Valence

Valence se těší na Vaši návštěvu. Z Prahy i z jiných letišť, jako z Vídně, Brna, Ostravy, Pardubic, Bratislavi, Mnichova, Berlína a dalších, naleznete na LevneLEtenkyZPrahy.cz za skvělou cenu. Najdeme Vám tu nejlevnější zpáteční letenku do Valence - Francie i jednosměrné letenky do Prahy nebo z Prahy do Valence.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist