letadlo ico Levné letenky do Tibetu
Čína

Tibet je autonomní území, které spadá pod Čínskou lidovou republiku. Jelikož je Tibet velmi vysoce položené místo, někdy se mu říká „střecha světa“. Na jeho území leží také nejvyšší hora světa Mount Everest. Celkem v této zemi žije přes 3 miliony obyvatel. Hlavním městem je Lhasa. Jako úřední jazyk se zde užívá tibetština a čínština a měnou je tu čínský Juan, pro který se používá také zkratka CNY nebo RBM. Jelikož turismus se v Tibetu teprve rozvíjí, letenky se sem nyní dají zakoupit opravdu levně.

Letenky Tibet

Podnebí v Tibetu

Klima je v Tibetu velmi chladné a teplotní rozdíly přes den a v noci jsou vysoké. Zatímco na některých místech může být přes den až 30°C, v noci na tomtéž místě může být i -10°C. Záleží na vybrané destinaci. Průměrné teploty v létě ve Lhase, kam lze letět s levnými letenkami z Prahy, se pohybují lehce nad 20°C.

Aktuální kurz: 1 CNY = 3.34


Zajímavosti o Tibetu

V Tibetu lze dodnes spatřit buddhistické mnichy. Ti, z buddhistického kláštera Tašilhünpo nedaleko Žikace, navštívili dokonce Česko a v rámci Týdne tibetské kultury převáděli například sypání mandaly.

Za přírodou do Tibetu letecky

Fauna i flóra v Tibetu je přizpůsobená vysokohorským podmínkám. Typickým zvířetem Tibetu je „jak divoký“. Dále tu ve volné přírodě lze potkat divoké osly, křečky, kamzíky, kabary, nahury, gazely, ale také vlky a medvědy. Vegetace je drobnějšího, horského vzrůstu. Navíc lze v Tibetu na vlastní oči s levnými letenkami vidět počátek řek jako je Mekong, Indus, Jang-c’-ťiang nebo Žlutá řeka.

S levnými letenkami za turistickými cíli Tibetu

Tibet je centrem tibetského buddhismu, a proto je většina památek náboženského charakteru. Nejvýznamnější chrámy se nacházejí ve Lhase, která je snadno dostupná s levnými letenkami. Důležité jsou chrámy Potála a Džokhang. Významná je také posvátná hora Kailás, která se nachází na západě Tibetu. Turisté často míří i do druhého největšího města Tibetu Žikace, kde je zachován jeden z nejrozsáhlejších komplexů starého města.

Levné letenky do Tibetu

S levnými letenkami z Prahy se dá letět i do Tibetu. Délka letu je určena cílovou destinací, ale pohybuje se okolo 25 hodin. To znamená, že s levnými letenkami do Tibetu lze být v této zemi už za jeden den. Letenky do Tibetu se nyní prodávají velmi levně především do destinace Lhasa a Nyingchi. Levné letenky do Tibetu velmi rychle mizí, proto je dobré s jejich rezervací příliš neotálet.

Letenka Tibet

Tibet a jak se tam dostat lacino? Levnou letenku Praha - Tibet snadno zabookujete právě zde.
Letenka do Tibetu vám udělá radost ještě dnes.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist