letadlo ico Letenky do Súdánu
Sudan

Súdán oficiálně Súdánská republika je stát nacházející se na severovýchodě Afriky na pobřeží Rudého moře. Středem země protéká řeka Nil, která tak Súdán dělí na východní a západní část. Súdán je třetí největší africký stát s populací 40,2 milionu lidí. Hlavním městem je Chartúm ležící v centrální části země, který je domovem pro necelé 2 miliony obyvatel. Úředním jazykem země je arabština, ale domluvíte se snadno i angličtinou. Měnou je súdánská libra. Súdán leží v časovém pásmu +3 hodiny. Levné letenky do Súdánu z Prahy teď pořídíte za výhodné ceny, tak neváhejte.

Aktuální kurz: 100 SDG = 4.84


Letiště Súdán

Podnebí v Súdánu

Ačkoliv Súdán leží v tropech, jeho klima přechází od vyprahlého pouštního k tropickému vlhkému. Od ledna do března je tu období sucha, které je vystřídáno dlouhých obdobím dešťů od dubna do prosince. Období dešťů je různě dlouhé v různých oblastech, a zatímco někde během této doby naprší až 1 100 mm, jinde pouhých 160 mm ročně. V létě jsou teploty v Súdánu vysoké a pohybují se kolem 40°C, zatímco v zimních měsících mohou klesnout až na 15°C. Levné letenky do Súdánu si kupte s odletem z Prahy.

Do Súdánu za turistickými cíli

Existuje mnoho způsobů, jak strávit v Súdánu dovolenou. Můžete se například vypravit do národních parků Dinder, Radom a Suakin Archipelago, vyzkoušet jízdu pouštní na velbloudovi, nebo odpočívat na pláži, kde lze pozorovat různé vodní živočichy, plavat, opalovat se, potápět se či rybařit. Súdán má také zajímavé památky, jako je kostel ve městě Wad Madani, církevní stavbu v Al Ubayyid či mešitu v Suakinu. V hlavním městě Chartúmu potom najdete katolickou katedrálu, místodržitelský palác, botanické zahrady či Mahdího mauzoleum. V Súdánu je opravdu mnoho míst, která stojí za to navštívit, takže se nemusíte obávat, že byste se na dovolené nudili. Rezervujte si levné letenky do Súdánu z Prahy ještě dnes a nebudete litovat.

Do Súdánu za přírodou

Krajina Súdánu je sice vyprahlá a zčásti se skládá z pouště, ale přesto se tu nachází mnoho druhů zvířat, které můžete vidět na vlastní oči. Jedná se například o paviány, kočkodany, gepardy, pouštní kočky, masajské lvy, hyeny skvrnité, fenky, žirafy, hrochy, gazely, vodušky a další. Když si zamluvíte levné letenky do Súdánu, můžete se vypravit na pravé safari klidně hned zítra.

Levné letenky do Súdánu

Dopřejte si exotickou dovolenou v Africe, teď se sem prodávají velmi levné letenky s odletem přímo z Prahy. Levné letenky do Súdánu z Prahy pořídíte za výhodné ceny a to snadno na internetu. Rezervovat si je, je snadné. Průměrná doba letu je z Prahy do Súdánu 9 hodin, ale záleží na konkrétní destinaci. Zabookujte si levné letenky do Súdánu z Prahy, dokud nějaké jsou.

Súdán

Súdán je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Súdánu čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist