letadlo ico Letenky do Somálska
Somalia

Somálská federativní republika či zkráceně Somálsko je země nacházející se ve východní Africe na Somálském poloostrově. Jedná se o zemi s nejdelším pobřežím v Africe, které je omýváno Arabským mořem a vodou v Adenském zálivu. Celková populace Somálska činí 10,8 milionu lidí, z nichž 2,1 milionu žije v hlavním městě Mogadišu. Úředním jazykem Somálska je somálština a arabština, měnou je somálský šilink. Země leží v časovém pásmu +3 hodiny. Levné letenky do Somálska z Prahy koupíte teď za výhodné ceny.

Aktuální kurz: 100 SOS = 3.58


Letiště Somálsko

Podnebí v Somálsku

Somálské klima je rovníkové, ovlivňované pravidelnými monzunovými větry. Roční teplota je tu prakticky neměnná a pohybuje se mezi 30°C až 40°C. Během roku se tu střídají dvě období dešťů, trvající od dubna do června a potom od října do prosince, a období sucha od prosince do března a pak od července do září. Průměrně tu během roku spadne 300 mm srážek. Levné letenky do Somálska si kupujte na suché měsíce.

Do Somálska za turistickými cíli

Za přírodou a zvířaty Somálska se můžete jet podívat do některého národního parku. Patří mezi ně Daallo Mountain, Hargeisa National park, Jilib National Park, Lag Badana National Park či Kismayo National Park. Pro odpočinek na písečné pláži, plavání v moři a vodní radovánky, jeďte do Kismaayo či města Berbera. Vyzkoušet tu můžete rybolov nebo přístrojové potápění či projížďku na velbloudovi. Nejvíce kulturních památek Somálska se nachází v hlavním městě Mogadišu, kde je například mešita Arba´a Rukun, katedrála Mogadišu, palác Villa Somalia, ve kterém sídlí prezident, či národní muzeum Somálska. Dopřejte si luxusní dovolenou v Africe, stačí si koupit levné letenky do Somálska z Prahy.

Do Somálska za přírodou

Pokud chcete vidět na vlastní oči africké safari, tak si kupte levné letenky do Somálska. Spatřit tu můžete slony, gazely, antilopy, paviány a další opice, lvy, servaly, gepardy, leopardy, hyeny, osly, zebry, žirafy,… Poznejte během své dovolené i somálskou přírodu.

Levné letenky do Somálska

Lákala by vás dovolená v Africe? Tak si ji letos dopřejte, protože s levnými letenkami do Somálska na tom ušetříte. Levné letenky do Somálska jsou s odletem z Prahy a zabookovat si je lze z pohodlí vašeho domova na internetu. Udělat byste to měli co nejdříve, protože akční letenky do Somálska z Prahy jsou velmi žádané zboží. Průměrná doba letu z Prahy do Somálska je 11 hodin, ale záleží na konkrétní destinaci.

Somálsko

Somálsko je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Somálska čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist