letadlo ico Letenky do Slovinska
Slovenia

Republika Slovinsko je stát ležící na jihu Střední Evropy, jehož krátké pobřeží je omývané Jaderským mořem v Terstském zálivu. Samostatný stát se vytvořil v roce 1991 a to po rozpadu Jugoslávie. Hlavní městem je Lublaň ležící v centrální části země s necelými 300 000 obyvateli. Celková populace Slovinska je přibližně 2 miliony obyvatel. Úředním jazykem je tu slovinština, v okrajových částech země se ale dorozumíte také italsky a maďarsky. Měnou je euro. Slovinsko leží v časovém pásmu +2 hodiny. Levné letenky do Slovinska seženete s odletem z Prahy a za skvělé ceny, tak neváhejte.

Aktuální kurz: 1 EUR = 25.46


Letiště Slovinsko

Podnebí Slovinska

Klima na Slovinsku se skládá ze tří a to kontinentálního, středomořského a alpského. Největší část země má ale klima kontinentální mírné s teplými léty a chladnými zimami. V letních měsících se tu tak dočkáte průměrné teploty 25°C a v zimním období teplot pod bodem mrazu. Dešťové srážky jsou ve Slovinsku různé podle oblastí – někde mohou dosahovat 3 500 mm, jinde pouhých 800 mm. Levné letenky na Slovinsko z Prahy si rezervujte na léto, kdy je tu teplo.

Na Slovinsko za turistickými cíli

Slovinsko je oblíbeným turistickým cílem pro svou nádhernou přírodu, kterou lze obdivovat v národních parcích, rezervacích a chráněných oblastech, jako je Notranjski Snežnik, Ljubljansko barje Kozjanski park a Triglavski. Lze tu nejen chodit na procházky a túry, ale také lyžovat či zkoušet jiné zimní sporty. Na pobřeží Slovinska se zase nachází písečné pláže a moře je tu teplé. Kromě toho je země vyhlášená svými jeskyněmi, podívejte se tedy i do Postojnské nebo Škocjanské jeskyně. Za památkami Slovinska vyrazte do hlavního města Lublaně, kde uvidíte například lublaňský zámek, kostel Zvěstování Panny Marie, radnici nebo Trojmostí. Častým cílem je také město Koper, Portorož, Maribor a Celje. Levné letenky na Slovinsko si zakoupíte snadno online s odletem z Prahy a za akční ceny, tak si dopřejte dovolenou v této destinaci.

Levné letenky do Slovinska

Chcete se podívat do Slovinska, ale obáváte se drahých letenek? Tak teď už nemusíte! Levné letenky do Slovinska se prodávají na internetu a jejich rezervace je velmi snadná. Lletenky na Slovinsko jsou s odletem z Prahy a cesta potom trvá asi 1,5 hodiny. Levné letenky do Slovinska z Prahy si určitě zabookujte hned teď, jsou totiž rychle vyprodané, tak ať nepromeškáte příležitost.

Slovinsko

Slovinsko je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Slovinska čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist