letadlo ico Letenky do Senegalu
Senegal

Senegalská republika je stát nacházející se na západním pobřeží Afriky, na pobřeží Atlantského oceánu. Své jméno dostal podle řeky Senegal, což v překladu znamená „naše loď“. V zemi žije přibližně 13,5 milionu obyvatel. Pro asi 1 milion lidí je domovem hlavního město Senegalu a to Dakar, které leží na pobřeží. Jako úřední jazyk se tu užívá francouzština, ale mluví se tu také jazyky jako je jola, mandinka, wolofština nebo pulaar. Měnou je CFA frank. Senegal leží v časovém pásmu +0 hodin. Levné letenky do Senegalu z Prahy jsou teď za výhodné ceny, tak si pospěšte s rezervací.

Aktuální kurz: 100 XOF = 3.86


Letiště Senegal

Podnebí v Senegalu

Klima Senegalu je tropického charakteru s jasně vyhraněným obdobím dešťů, trvajícím od června do října, a obdobím sucha od června do října. Po celý rok je v zemi příjemné teplo s teplotami kolísajícími mezi 25°C až 30°C. Srážky se zvyšují od severu, kde spadne ročně zhruba 600 mm, směrem k jihu, kde naprší až 1 500 mm. Levné letenky do Senegalu jsou s odletem z Prahy.

Do Senegalu za turistickými cíli

Turisté do Senegalu míří kvůli africké přírodě, kterou mohou vidět například v rezervaci Faune du Ferlo Nord, Sylvo-Pastorale des Six Forages, národním parku NiokoloKoba či v lese Pata nebo Guimara. Oblíbenou destinací je i hlavní město Dakar, ve kterém jsou stavby a památky jako je dakarská katedrála, dakarská železniční stanice, vládní budovy nebo monument znovuzrození Afriky. Z větších měst stojí za prohlídku ještě Saint-Louis, Ziguinchor a Kolda. A pokud si na dovolené v Senegalu chcete odpočinout, není nic snadnějšího než vyrazit na písečné pláže na pobřeží. Levné letenky do Senegalu z Prahy jsou žádané zboží, proto určitě na nic nečekejte a objednejte si je nejlépe ještě dnes.

Do Senegalu za přírodou

V Senegalu se nachází mnoho přírodních rezervací a národních parků, kam se můžete vypravit na pravé africké safari. Na vlastní oči tu kromě typické africké flóry můžete vidět například antilopy, vodušky, gazely, zebry, gepardy, karakaly, lvy, servaly, slony, mnoho druhů opic a další. Rozmanitý je ale i podmořský svět poblíž Senegalu, kde lze vidět delfíny a některé druhy velryby. S levnými letenkami do Senegalu máte příležitost to zažít na vlastní kůži.

Levné letenky do Senegalu

Toužíte po cestě do Afriky, ale obáváte se drahých letenek? Tak využijte této příležitosti a podívejte se do Afriky s levnými letenkami do Senegalu z Prahy, které jsou za výhodné ceny. Levné letenky do Senegalu z Prahy se dají objednat online na internetu a to za akční ceny. Průměrná doba letu je z Prahy do Senegalu 8 hodin, ale záleží na konkrétní destinaci.

Senegal

Senegal je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Senegalu čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist