letadlo ico Levné letenky do Ostrov Man
Anglie

Ostrov Man je tzv. britské korunní závislé území, což znamená, že spadá sice pod Anglii, ale není formální součástí království. Břehy ostrova Man omývá Irské moře, které je mezi Anglií a Irskem. Na ostrově žije necelých 85 000 obyvatel a z toho 26 000 v hlavním městě Douglas. Úředními jazyky na Manu jsou manština a angličtina. Manskou měnou je manská libra. Důležitým střediskem je také město Ronaldsway, kam se dají sehnat levné letenky přímo z Prahy.

Letenky Isle of Man

Podnebí na ostrově Man

Ostrov Man leží v mírném podnebním pásu, takže počasí je tu chladnější. Při cestě do této destinace s levnými letenkami se musí počítat s častým deštěm a nižšími průměrnými teplotami v létě. Zimy jsou tu mírnější díky moři.

Aktuální kurz: 1 GBP = 30.24


Ostrov Man – zajímavosti

Na ostrově Man není mimo vesnice omezená rychlost pro všechna motorová vozidla. To je také jeden z důvodů, proč se na tomto místě natáčí oblíbená show Top Gear. Jeremy Clarkson má dokonce na ostrově Man trvalé bydliště. Další zajímavostí tohoto ostrova je, že se tu nacházejí tzv. manské bezocasé kočky. Tento druh koček se rodí jen s velmi krátkým nebo vůbec žádným ocasem. A pokud to chcete vidět na vlastní oči, kupte si letenky na ostrov Man klidně hned teď.

Na ostrov Man za turistickými cíli – letenky z Prahy

Nadšencům do vláčků a historické železnice se na ostrově Man nabízí od Velikonoc do listopadu jedinečná příležitost svést se v pravé parní lokomotivě z viktoriánské éry. Ta jezdí mezi hlavním městem Douglasem a přístavem Port Erinem, takže si promyslete, na kdy si chcete rezervovat svou levnou letenku na ostrov Man, abyste o tento zážitek nepřišli. Za návštěvu ale také stojí i hrad Peel, opatství Rushen, typicky anglický kostel ve městě Maughold nebo velké vodní kolo Laxey někdy též nazývané jako Lady Isabella.

Levné letenky na ostrov Man

Za britskou kulturou jde nyní cestovat snadno, rychle a především levně. S levnými letenkami přímo z Prahy na ostrov Man doletíte za necelých 7 hodin. Vyrazte za poznáním na ostrov Man s levnými letenkami a nezapomeňte si je zarezervovat, dokud ještě jsou.

Letenka Ostrov Man

Isle of Man a jak se tam dostat lacino? Levnou letenku Praha - Isle of Man snadno zabookujete právě zde.
Letenka do Ostrov Man vám udělá radost ještě dnes.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist