letadlo ico Levné letenky do Osla

Oslo je hlavní a nejlidnatější město Norska, severského státu ležícího na skandinávském poloostrově. Město leží v kraji Akershus na jihovýchodě země asi 80 kilometrů západně od hranic se Švédskem ve fjordu Inner Oslofjord. Název Oslo v překladu znamená „Boží planina“ nebo „Planina nad ústím řeky“, čímž je míněna řeka Akerselva, která protéká centrem města. Oslo má necelých 650 000 obyvatel, s metropolitní oblastí je to ale až 1,7 milionu lidí. Úředním jazykem je tu norština a měnou norská koruna. Zabookujte si levné letenky do Osla z Prahy, dokud jsou za výhodné ceny a ušetřete.

Letenky Praha - Oslo

Všechna letiště ve městě

Zkratka letiště: OSL
Letenky do Norska - Oslo

Najdi nejlevnější letenku

Fornebu Airport

Zkratka letiště: FBU
Letenky do Norska - Oslo

Najdi nejlevnější letenku

Gardermoen Airport

Zkratka letiště: GEN
Letenky do Norska - Oslo

Najdi nejlevnější letenku

Letiště v Oslu

Hlavní letiště sloužící Oslu se jmenuje Oslo Airport a nachází se 35 kilometrů severovýchodně od centra města. Má IATA značení OSL a přitom je nejrušnějším letištěm v zemi a druhým nejzaměstnanějším ve skandinávských zemích. Letiště tu bylo otevřeno už v roce 1940, kdy sloužilo vojenských účelům. Dnes má letiště v Oslu dvě příletové a vzletové ranveje z asfaltu a betonu, na kterých přistávají letadla z celého světa i z domácích destinací. Pasažéři jsou na letišti v Oslu odbavováni v jednom terminálu a do centra města se poté přepravují místní dopravou, tedy vlakem, autobusem nebo taxíkem. Kupte si levné letenky do Osla z Prahy ještě dnes.

Oslo
Aktuální kurz: 1 NOK = 2.33
Oslo - místní čas: 17:44
Časové pásmo: Europe/Oslo (+ 1 hodin)
Časový posun: 0 hodin

Souřadnice: 59.912731, 10.74609
Vzdálenost z Prahy: 1117 km


Do Osla za turistickými cíli

Jelikož Norsko je konstituční monarchií, v Oslu najdeme královský palác, který byl postaven v polovině 18. století a dodnes slouží jako jedna z rezidencí královské rodiny. Druhou nejvýznamnější památkou města je hrad a pevnost Akershus, určitě se ale zajděte podívat i na radnici v Oslu, kde se nachází zvonkohra a uděluje se tu každý rok Nobelova cena míru, skokanský můstek Holmenkollen, norský parlament, nebo do muzea jako Munchovo muzeum, Norsk Folkemuseum, jehož součástí je i skanzen, a muzea Kon-Tiki. Po procházce po památkách si odpočiňte na břehu řeky Akerselvy nebo se zajděte podívat do přístavu. Leťte za poznáním do hlavního města Norska, nyní vás to vyjde lacino, protože se sem prodávají levné letenky do Osla s odletem z Prahy.

Levné letenky do Osla

Chcete se podívat do Norska, ale obáváte se drahých letenek? Tak teď už nemusíte, stačí si rezervovat levné letenky do Osla online a to z pohodlí svého domova. Průměrná doba letu je z Prahy do Osla 2 hodiny. Levné letenky do Osla z Prahy jsou velmi žádané, proto pokud vás tato nabídka zaujala, tak určitě neváhejte a objednejte si je co nejdříve, dokud nějaké jsou.


Počasí Oslo

zataženo

-5°C

Východ slunce: 9:02

Západ: 15:15

Čtvrtek

sluncepolojasno

-7°C

teplota -5°C -9°C

Pátek

zataženo

-7°C

teplota -5°C -8°C

Sobota

zataženodrobné sněžení

-5°C

teplota -4°C -6°C

Neděle

zataženodrobné sněžení

-4°C

teplota -3°C -6°C

Letenka Oslo

Oslo se těší na Vaši návštěvu. Z Prahy i z jiných letišť, jako z Vídně, Brna, Ostravy, Pardubic, Bratislavi, Mnichova, Berlína a dalších, naleznete na LevneLEtenkyZPrahy.cz za skvělou cenu. Najdeme Vám tu nejlevnější zpáteční letenku do Oslo - Norsko i jednosměrné letenky do Prahy nebo z Prahy do Osla.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace