letadlo ico Letenky do na Mauricius
Mauritius

Mauricius oficiálně Republika Mauricius je souostroví nacházející se v Indickém oceánu asi 2 000 kilometrů od jihovýchodního pobřeží Afriky. Tvoří ho největší stejnojmenný ostrov, ostrov Agalega, souostroví Saint Brandon a 560 kilometrů vzdálený Rodrigues. Společně s dalšími ostrovy tvoří Mauricius tzv. ostrovy Maskarény. Hlavním městem je Port Louis, kde žije přibližně 150 000 lidí. Celkem ve státě žije 1,2 milionu obyvatel. Úředním jazykem jsou tu angličtina, francouzština, kreolština a hindština. Jako měna tu funguje mauricijská rupie. Časové pásmo Republiky Mauricius je +4 hodiny. Kupte si letenky na Mauricius z Prahy ještě dnes.

Měna na Mauricius: Mauricijská rupie


Letiště Mauricius

Podnebí na Mauriciu

Klima na Mauriciu je tropické. Pravidelně se tu střídají dvě období – teplé a vlhké léto, které trvá od listopadu do dubna s průměrnou teplotou kolem 25°C, ale často spíše stoupající k 30°C, a suché zimní období od června do září, kdy se rtuť na teploměru udržuje kolem 20°C. Teplotní rozdíly mezi obdobími nejsou moc velké, levné letenky si objednávejte klidně i mimo sezónu, kdy jsou letenky lacinější.

Na Mauritius za turistickými cíli

Lidé na ostrov Mauricius jezdí především za oceánem, plážemi či potápěním, jelikož kolem ostrova je mnoho korálových útesů. Dobrodruzi jistě ocení velký počet přírodních rezervací, parků, hor a lesů, mezi které patří například Black River Gorges National park, Tamarind Falls, Pieter Both Ile Maurice a La Vanille Reserve des Mascareignes. V hlavním městě Port Louis najdete i kulturní vyžití a prohlédnout si můžete krásný přístav. Kupte si levné letenky na Mauricius ještě dnes.

Za přírodou na Mauricius

Ostrov Mauricius je vulkanického původu a nachází se tu velmi rozmanitá příroda. Setkat se tu můžete se zvířaty především menšího vzrůstu, jako jsou menší jeleni, drobné šelmy, opice a další. Mnohem více zástupců je tu ze strany plazů a hmyzů. Mauricius je také jediná známá lokalita, kde žil kdysi pták Dodo. Přileťte se sem podívat s letenkami na Mauricius.

Levné letenky na Mauricius

Oddechněte si od nudného každodenního života a zpestřete si ho dovolenou na exotickém ostrově Mauricius. Levné letenky na Mauricius jsou dostupné pro kohokoliv, stačí si je rezervovat snadno a rychle online. Průměrná doba letu na Mauricius z Prahy je 12,5 hodiny, které strávíte v pohodlném letadle. Akční letenky na Mauricius jsou rychle pryč, tak neváhejte.

Mauricius

Mauricius je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do na Mauricius čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace