letadlo ico Letenky do na Kypr
Cyprus

Kypr oficiálně Kyperská republika je ostrovní stát ležící ve Středozemním moři na pomezí mezi Asií a Evropou. Patří do Evropské unie a jedná se o třetí největší a také třetí nejlidnatější ostrov ve Středozemním moři. Celkem na Kypru žije přes 1,1 milionu obyvatel, z toho přes 55 000 lidí v hlavním městě Nikósii. Úředním jazykem je na Kypru turečtina a řečtina, měnou je euro. Časové pásmo ostrova je +2 hodiny. Nyní pořídíte levné letenky na Kypr z Prahy za opravdu výhodné ceny. Hlavním letištěm letištěm pro Kypr je Larnarka.

Aktuální kurz: 1 EUR = 24.75


Letiště Kypr

Podnebí na Kypru

Kypr má typické subtropické klima s velmi mírnými zimami a horkými léty. Letní měsíce jsou obecně suché a teploty se udržují kolem tropických 30°C. Voda má během roku průměrnou teplotu 22°C. Zimy jsou opravdu mírné, protože teploty kolísají mezi 17°C až 18°C, na druhou stranu jsou vlhké, protože většina srážek během roku spadne právě během zimních měsíců. Levné letenky na Kypr z Prahy si kupujte na léto, abyste si užili moře.

Na Kypr za turistickými cíli

Na Kypr jezdí turisté kvůli teplému moři a dovolené na pláži. Užít si ji můžete i vy, protože na pobřeží se nachází mnoho veřejných prostranství, kde můžete plavat, potápět se a celkově relaxovat. Některé pláže ovšem mohou být i kamenitého charakteru, takže pečlivě volte destinaci. Kromě turistiky do okolí, kdy se můžete v horách setkat s muflony a na pobřeží s lachtany, zkuste kulturu v hlavním městě. V Nikósii uvidíte například arcibiskupský palác, projdete se známou ulicí Ledra Street, vyrazíte na vyhlídku ze Schacolas Tower či se necháte okouzlit náměstím Sarayönü Square. Zažijte dovolenou, o jaké jste vždycky snili, s levnými letenkami na Kypr z Prahy je to snadné.

Levné letenky na Kypr

Chcete letět na dovolenou k moři, ale nevíte jakou destinaci si vybrat? Co takhle Kypr, kam se nyní prodávají velmi levné letenky s odletem z Prahy? Levné letenky na Kypr jsou za akční ceny a koupíte je snadno online. Určitě ale neváhejte, protože jsou horkým zbožím a hned jsou pryč. Průměrná doba letu je z Prahy na Kypr asi 3 hodiny a 15 minut, které strávíte v pohodlném letadle.

Kypr

Kypr je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do na Kypr čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace