letadlo ico Levné letenky do na Galapágy
Ekvádor

Souostroví Galapágy je sopečného původu a leží v Tichém oceánu asi 900 kilometrů na západ od Ekvádoru, pod který patří. Ostrovy se proslavily tím, že na nich zkoumal endemické druhy Charles Darwin. Hlavní město Galapág je Puerto Baquerizo Moreno, nacházející se na ostrově San Cristóbal, kde žije asi 6 670 lidí. Celkový počet obyvatel ostrovů se blíží 27 000.  Nejvíce se na Galapágách mluví španělsky a měnou je tu americký dolar. Celé souostroví patří na seznam světového dědictví UNESCO – určitě tedy s objednáním letenek do této destinace neváhejte.

Letenky Galapagos Islands

Podnebí na Galapágách – na kdy koupit letenky na Galapágy

Ačkoliv Galapágy leží na rovníku, proud Humboldt sem přináší studenou vodu a časté mrholení. Od června do listopadu se teplota moře pohybuje kolem 22°C, přičemž tu fouká velmi studený vítr a během dne jsou tu časté mlhy a déšť. Od prosince do května je tu naopak teplé období, kdy tu skoro neustále svítí sluníčko a teploměr se udržuje na příjemných 25°C. Na cestu na Galapágy je tedy lepší objednávat levné letenky na zimní měsíce.

Aktuální kurz: 1 USD = 21.89


Na Galapágy za turistickými cíli

Nejčastějším turistickým cílem je na Galapágách samozřejmě příroda a zdejší exotická zvířata. Navštěvované jsou tedy především různé národní parky a rezervace, které se na ostrovech nacházejí. Za zmínku ale určitě stojí i ostrov Genovesa, tvořený vrcholem sopky, jejíž kaldera tvoří záliv Darwin Bay. S levnými letenkami můžete navštívit i další sopky, ze kterých jsou Galapágy tvořeny.

Za přírodou na Galapágy

Na souostroví Galapágy lze najít mnoho endemických druhů. Mezi známé zástupce zdejší fauny patří želva sloní, podle které mají zřejmě ostrovy své jméno, neboť slovo galapago označuje želví (Galapágy jsou tedy v překladu Želví ostrovy). Dále tu můžete vidět mnoho druhů leguánů, tučňáky galapážské, kteří jsou jedinými tučňáky, kteří žijí na severní polokouli, pěnkavy, albatrose, buřňáky nebo třeba chřástaly. Přijeďte se podívat na tato zvířata na vlastní oči díky levnými letenkám s odletem z Prahy.

Levné letenky na Galapágy

Staňte se novodobým Darwinem a poznejte souostroví Galapágy. Dostanete se na něj snadno a to s levnými letenkami s odletem přímo z Prahy, které se do této destinace dají nyní zakoupit. Průměrná doba letu z Prahy na Galapágy je něco kolem 24 hodin. Cesta je to sice dlouhá, ale za návštěvu Galapág to stojí – a navíc s letenkami za nízké ceny. Pořiďte si levné letenky včas!

Letenka Galapágy

Galapágy a jak se tam dostat lacino? Levnou letenku Praha - Galapágy snadno zabookujete právě zde.
Letenka do na Galapágy vám udělá radost ještě dnes.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist