letadlo ico Letenky do na Faerské ostrovy
Faroe Islands

Faerské ostrovy leží v Atlantském oceánu v polovině cesty mezi Islandem a Norskem a asi 320 kilometrů severozápadně od břehů Velké Británie. Ostrovy jsou autonomní součástí dánské monarchie. Název Faerské ostrovy se dá přeložit jako „ostrov ovcí“. Na Faerských ostrovech žije celkem 50 000 obyvatel, z toho 12 000 lidí bydlí v hlavním městě Tórshavnu. Oficiálním jazykem je tu dánština a měnou dánská koruna. Na Faerské ostrovy se teď můžete podívat i vy díky levným letenkám z Prahy.

Měna na Faerské ostrovy: Faerská koruna
Kurz se nepodařilo dohledat.


Letiště Faerské ostrovy

Podnebí na Faerských ostrovech

Klima na Faerských ostrovech je charakterizováno jako přímořské subarktické. Silný vliv na podnebí má Severoatlantský proud. Díky němu jsou zde zimy vcelku mírné – teploty klesají k 4-5°C – a léta jsou vcelku chladná – průměrná teplota je 10°C. Na Faerských ostrovech je v roce více dní oblačných než slunečných.

Na Faerské ostrovy za turistickými cíli

V hlavním městě Faerských ostrovů Tórshavnu můžete navštívit starou část města zvanou Tinganes, kde se nachází až 500 staré dřevěné domky s travnatými střechami, zdejší katedrálu, přístav, Fort Skansin, jehož historie sahá až do 16. století, nebo hlavní kostel Faerských ostrovů Vesturkirkjan. Na Faerských ostrovech je ale také nádherná příroda – výlet si můžete udělat na ostrov Lítla Dímun, na pobřeží, kde žijí volně tuleni, na nejvyšší horu ostrovů Slættaratindur, na dlouhé pastviny se spoustou ovcí nebo na útesy ostrova Suðuroy. Krásné Faerské ostrovy se těší na vaši návštěvu s levnými letenkami z Prahy.

Levné letenky na Faerské ostrovy

Faerské ostrovy jsou známou a velmi oblíbenou turistickou destinací v Dánsku. Navštívit je můžete i vy, protože se na Faerské ostrovy prodávají velmi levné letenky s odletem z Prahy. Průměrná doba letu s levnými letenkami z Prahy na Faerské ostrovy je zhruba 3 až 4 hodiny. Levné letenky na Faerské ostrovy rychle mizí, tak si je rezervujte co nejdříve.

Faerské ostrovy

Faerské ostrovy je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do na Faerské ostrovy čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist