letadlo ico Letenky do Mosambiku
Mozambique

Mosambik oficiálně Mosambická republika je stát nacházející se na jihovýchodě Afriky, na pobřeží Indického oceánu, konkrétně Mosambického kanálu, který odděluje Afriku od Madagaskaru. Hlavním městem Mosambiku je Maputo, které leží na jihu státu a má 1,7 milionu obyvatel. Celková populace země je 24,6 milionu obyvatel. Úředním jazykem je tu portugalština, setkáte se ale také s různými kmenovými jazyky. Měnou Mosambiku je mosambický metical. Země leží v časovém pásmu +2 hodiny. Nyní koupíte levné letenky do Mosambiku s odletem z Prahy za výhodné ceny.

Aktuální kurz: 100 MZN = 33.54


Letiště Mosambik

Podnebí v Mosambiku

Klima v Mosambiku je tropické a během roku se tu tak střídají dvě období. Období dešťů je tu od října do března a období sucha potom od dubna do září. Srážky jsou výraznější při pobřeží než ve vnitrozemí, ročně tu naprší mezi 500 až 900 mm vody. Průměrná teplota v letních měsících je v Mosambiku kolem 20°C a zimní měsíce se vyznačují teplotami kolem 28°C. Nyní do této destinace seženete levné letenky s odletem z Prahy.

Do Mosambiku za turistickými cíli

Mosambik nabízí mnoho zajímavých míst a destinací, kde můžete strávit svou dovolenou. Na pobřeží najdete mnoho středisek a turistických center, kde se lze vykoupat na písečných plážích, s palmami za zády a šumícím teplým oceánem před sebou. Vyzkoušejte tu například potápění, plavání s delfíny nebo šnorchlování. Za památkami potom zkuste vyrazit do hlavního města Maputo, kde vás nadchne místní katedrála, městská radnice, pevnost Maputo, Manuelský oblouk, muzeum přírodní historie nebo zahrady Tunduru. Mezi turisticky oblíbená místa ale patří také břehy jezera Malawi, souostroví Quirimbas nebo nádrž Cahora Bassa Dam. Dopřejte si luxusní dovolenou v Africe, s levnými letenkami do Mosambiku z Prahy poletíte za nízké ceny.

Do Mosambiku za přírodou

Nespoutanou a divokou přírodu Mosambiku si můžete užít například v národní rezervaci Niassa, národním parku Zinave nebo Gorongosa. Vidět tu lze mnoho typických afrických zvířat, jako jsou sloni, paviáni, různé druhy opic, afričtí leopardi, karakalové, servalové, masajští lvi, zebry, nosorožci, žirafy, hroši nebo oribi či vodušky. Rozmanitý je také podmořský svět Mosambiku – žijí tu některé druhy plejtváků, keporkaci, delfíni či kulohlavci. Vyrazte za dobrodružstvím s levnými letenkami do Mosambiku z Prahy ještě dnes.

Levné letenky do Mosambiku

Do Afriky se teď můžete podívat snadno, protože do Mosambiku se prodávají levné letenky s odletem přímo z Prahy. Levné letenky do Mosambiku si zvládne objednat každý, prodávají se totiž na internetu a rezervovat si je lze online. Průměrná doba letu z Prahy do Mosambiku je asi 17,5 hodiny. Levné letenky do Mosambiku jsou velmi žádané zboží, proto s jejich rezervací určitě neotálejte a udělejte ji hned dnes.

Mosambik

Mosambik je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Mosambiku čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist