letadlo ico Levné letenky do Montpellier

Montpellier je hlavní město departmentu Hérault i regionu Languedoc-Roussillon na jihu Francie. Město leží zhruba 10 kilometrů od pobřeží Středozemního moře. Montpellier je osmé největší město Francie a třetí největší v tomto státu na pobřeží Středozemního moře. Celkem tu žije 268 000 obyvatel. Úředním jazykem je stejně jako ve zbytku Francie francouzština a měnou euro. A nyní se do Montpellieru prodávají levné letenky s odletem z Prahy.

Letenky Praha - Montpellier

Mediterranee Airport

Zkratka letiště: MPL
Letenky do Francie - Montpellier

Najdi nejlevnější letenku

Letiště v Montpellieru

Montpellier–Méditerranée Airport nebo také Fréjorgues Airport leží asi 7 kilometrů od města Montpellier. Letiště má označení MPL a bylo otevřeno již v roce 1946. Montpellier–Méditerranée Airport je na desátém místě v počtu přepravených pasažérů ve Francii. Dvou přistávacích drah a jednoho terminálu tu ročně využije asi 1,2 milionu cestujících. Až tu přistanete s levnými letenkami z Prahy i vy, do města se dostanete autobusovou linkou 120.

Aktuální kurz: 1 EUR = 25.92
Montpellier - místní čas: 7:27
Časové pásmo: Europe/Paris (+ 2 hodin)
Časový posun: 0 hodin

Souřadnice: 43.61092, 3.87723
Vzdálenost z Prahy: 1076 km


Zajímavosti – Montpellier

Ve městě Montpellier se narodil sociolog August Comte nebo současný komik Rémi Gaillard.

Do Montpellieru za turistickými cíli

Hlavním místem města je náměstí Place de la Comédie, kde se nachází budova komedie, která byla postavena již v roce 1888. Obecně mnoho domů okolo tohoto náměstí má středověké kořeny – byly ale přestavěny během 19. století. Středověkou historii města Montpellier připomíná také Rue du Bras de Fer či jedna z mála židovských mikve, datovaná do 12. století. Dále byste neměli minout ani triumfální oblouk Porte du Peyrou, katedrálu ze 14. století, středověkou věž Tour de la Babotte či akvadukt Saint Clément. Toto všechno můžete vidět na vlastní oči díky levným letenkám, které se do této destinace prodávají.

Levné letenky do Montpellier

Pokud i vás láká jižní Francie, tak určitě zpozorněte, protože právě teď se do této oblasti prodávají levné letenky. Letenky jsou s odletem z Prahy a přistáním ve městě Montpellier. Průměrná doba letu s levnými letenkami z Prahy do Montpellieru je 3,5 hodiny. Určitě ale s rezervací neváhejte, protože letenky za akční ceny do Montpellieru rychle mizí.


Počasí Montpellier

zataženo

14°C

Východ slunce: 6:58

Západ: 20:29

Neděle

sluncepolojasno

17°C

teplota 18°C 14°C

Pondělí

zataženo

16°C

teplota 18°C 13°C

Úterý

zataženodeštík

12°C

teplota 14°C 10°C

Středa

sluncepolojasnodeštík

17°C

teplota 19°C 15°C

Letenka Montpellier

Montpellier se těší na Vaši návštěvu. Z Prahy i z jiných letišť, jako z Vídně, Brna, Ostravy, Pardubic, Bratislavi, Mnichova, Berlína a dalších, naleznete na LevneLEtenkyZPrahy.cz za skvělou cenu. Najdeme Vám tu nejlevnější zpáteční letenku do Montpellier - Francie i jednosměrné letenky do Prahy nebo z Prahy do Montpellier.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist