letadlo ico Letenky do Mongolska
Mongolia

Mongolsko je stát nacházející se na východě Asie. Je to druhý největší vnitrozemský stát na světě a jedna z nejméně hustě osídlených zemí. Celková populace země je přibližně 3 miliony lidí. Hlavním městem je Ulánbátar, kde žije 1,3 milionu obyvatel. Úředním jazykem Mongolska je mongolština a měnou je tugrik. Časové pásmo státu je +7 hodin. Kupte si levné letenky do Mongolska z Prahy ještě dnes, dokud nějaké jsou.

Aktuální kurz: 10000 MNT = 76.37


Letiště Mongolsko

Oblasti

Podnebí v Mongolsku

Mongolsko má extrémní kontinentální klima, které je charakteristické svým chladem a suchostí. Zimy jsou tu velmi studené a dlouhé, léta jsou naopak krátká a vlhká. Během nich spadne na zem většina ročních srážek, které se pohybují kolem 300 mm. Od listopadu do března se teploty v Mongolsku drží pod bodem mrazu – průměrně je kolem -20°C. V létě mohou teploty šplhat až na 30°C a to převážně v okolí pouště Gobi. Levné letenky si do Mongolska objednávejte na letní období.

Do Mongolska za turistickými cíli

V hlavním městě Ulánbátaru můžete vidět například klášter Gandan s velkou sochou Janraisig, socialistický monument, zimní palác Bogd Khan's, náměstí Sukhbaatar a nedaleký klášter Choijin Lama. Z přírodních úkazů země byste neměli vynechat Planoucí útesy, které najdete na poušti Gobi, Yolyn Am, což je hluboká a úzká rokle, a národní park Gorkhi-Terelj National Park. Nejznámější mongolskou památkou patřící na seznam světového dědictví UNESCO je klášter Erdene Zuu, který je pravděpodobně nejstarším přežívajícím buddhistickým klášterem země.

Do Mongolska za přírodou

V Mongolsku je velmi bohatá a nezkrocená příroda. Ze zvířat se tu můžete setkat například s manulem, argali, gazelami, vlky šedými, liškami, asijskými divokými osly, sněžnými leopardy nebo druhem medvěda, který je typický jen pro poušť Gobi. V Mongolsku se nachází především pastviny, ale jsou tu také jehličnaté lesy. Přileťte se sem podívat s levnými letenkami do Mongolska.

Levné letenky do Mongolska

Láká vás cestování a poznávání kultur jiných zemí? Tak co se takhle si zaletět do Mongolska, kam se nyní prodávají levné letenky s odletem z Prahy? Levné letenky do Mongolska teď lze pořídit za příznivé ceny a stačí k tomu pouhá včasná rezervace. Průměrná doba letu do Mongolska s odletem z Prahy je přes 10 hodin, ale záleží na konkrétní destinaci. Zabookujte si levné letenky do Mongolska co nejdříve.

Mongolsko

Mongolsko je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Mongolska čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace