letadlo ico Letenky do Makedonie
Macedonia

Makedonie či oficiálně Makedonská Republika je vnitrozemský stát, nacházející se na jihovýchodě Evropy na Balkánském poloostrově. Stát byl původně součástí Jugoslávie, ale v roce 1991 se oddělil. Dnes zde žije přes 2 miliony obyvatel, z nichž půl milionu obývá hlavní město Skopje, které leží na severu země. Úředním jazykem v Makedonii je makedonština a měnou makedonský denár. Země leží v časovém pásmu +1 hodina. Levné letenky do Makedonie jsou s odletem z Prahy a za akční ceny, tak je nepromeškejte.

Aktuální kurz: 100 MKD = 41.86


Letiště Makedonie

Podnebí v Makedonii

Klima v Makedonii je kontinentální, ale zároveň je ovlivňováno Středozemním mořem. To je patrné především ve výšce ročních srážek, které na západě země dosahují přibližně 1 700 mm a na východě pouhých 500 mm. Léta v Makedonii jsou velmi horká a suchá, teploty se pohybují kolem 30°C, v některých oblastech ale snadno vystoupají až ke 40°C. Zimy jsou mírné, ale chladné, kdy teploty klesají pod bod mrazu. Kupte si levné letenky do Makedonie a ušetřete na cestě do této destinace.

Do Makedonie za turistickými cíli

Největším turistickým lákadlem Makedonie je bezesporu hlavní město Skopje, kde se můžete pokochat pohledem na chrám Matky boží, mešitu Mustafa Paši, kamenný most přes řeku Vardar, pevnost Kale nebo například kříž tisíciletí. Mnoho krásných památek má ale také město Ohrid, kde stojí kostel svaté Bohorodičky, Samuelova pevnost, římský amfiteátr a katedrální kostel svatého Klimenta a svatého Pantelejmona. Pokud ale máte raději přírodu, navštivte makedonský národní park Mavrovo, ve kterém najdete stejnojmenné přehradní jezero či vlašské vesnice Gari, Tresonče či Galičnik. Nachází se tu také mnoho jeskyní, přístupných pro veřejnost. Dopřejte si výlet do jihovýchodní Evropy s levnými letenkami do Makedonie, které teď pořídíte výhodně a s odletem z Prahy.

Levné letenky do Makedonie

Podívejte se do jihovýchodní části Evropy pohodlně a levně. S levnými letenkami do Makedonie poletíte kdykoliv chcete a to z Prahy za naprosto výhodné ceny. Levné letenky do Makedonie z Prahy si objednáte na internetu a pak už se nemusíte o nic starat. Průměrná doba letu je z Prahy do Makedonie 2 hodiny a 40 minut. Rezervujte si levné letenky do Makedonie, dokud nějaké jsou.

Makedonie

Makedonie je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Makedonie čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist