letadlo ico Letenky do Lucemburska
Luxembourg

Lucembursko či Velkovévodství lucemburské je malá země nacházející se ve vnitrozemí na západě Evropy. Jedná se o jednu z nejmenších suverénních zemí Evropy, která je zároveň osmou nejméně zalidněnou. V Lucembursku žije něco málo přes půl milionu obyvatel, z nichž zhruba pětina bydlí v hlavním městě Lucemburku. Lucembursko má jako úřední jazyk lucemburštinu, němčinu a francouzštinu a měnou je euro. Země leží v časovém pásmu +1 hodina. Levné letenky do Lucemburska teď pořídíte za akční ceny.

Měna Lucemburska: Euro
Kurz se nepodařilo dohledat.


Letiště Lucembursko

Podnebí v Lucembursku

Klima v Lucembursku ovlivňuje jednak oceán, jednak vnitrozemí, dalo by se ale označit jako mírné. V zimních měsících jsou tu teploty kolem 0°C a v létě se pohybují kolem 18°C. Průměrné dešťové srážky za rok se pohybují mezi 800 mm a 1 200 mm srážek. Levné letenky do Lucemburska z Prahy si kupujte na letní měsíce od května do srpna, kdy je tu nejvíce slunečno.

Do Lucemburska za turistickými cíli

Většina hlavních turistických atrakcí Lucemburska se nachází v hlavním městě Lucemburku. Zde se můžete podívat například na novogotickou katedrálu Notre Dame, fortifikační systém, velkovévodský palác, kazematy, náměstí Place d´Armes, místní hřbitov nebo radnici. Mnoho zajímavého pro oko může nabídnout ale také město Vianden, kde je přehrada, hrad a kostel svatého Mikuláše, město Echternach zase umožňuje náhled do zdejší baziliky, na Roman ville nebo ke kříži Justice. Lucembursko je navíc charakteristické svou překrásnou přírodou, kam můžete vyrazit na výlet, za turistickou nebo tábořením. Zažijte dobrodružství, stačí si koupit levné letenky do Lucemburska a můžete vyrazit klidně hned zítra.

Levné letenky do Lucemburska

Poznejte krásu této malé země a to za naprosto nízké ceny. S levnými letenkami do Lucemburska poletíte do této destinace rovnou z Prahy a to přibližně 2,5 hodiny. Své levné letenky do Lucemburska z Prahy byste si měli zamluvit co nejdříve, dokud nějaké jsou – rychle se totiž vyprodají. Zabookování lze provést online na internetu.

Lucembursko

Lucembursko je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Lucemburska čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist