letadlo ico Letenky do Konga
Democratic Republic of the Congo

Kongo neboli Konžská demokratická republika je stát nacházející se ve střední části Afriky. Mezi lety 1971 až 1997 se Kongo nazývalo Zaire. Je to druhá největší země na Africkém kontinentě a celkově jedenáctá největší na světě. Celková populace Konga je 75 milionů lidí, což z ní dělá nejlidnatější frankofonní zemi a čtvrtou nejlidnatější zemi světa. Hlavním městem Konga je Kinshasa, kde žije přibližně 10,1 milionu obyvatel. Úředním jazykem je v Kongu francouzština, mluví se tu ale i lingalou, jazykem kikongo, kingwana a dalšími. Měnou je konžský frank. Časové pásmo Konga je +1 a +2 hodiny. Kupte si levné letenky do Konga z Prahy co nejdříve.

Aktuální kurz: 100 CDF = 1.08


Letiště Demokratická republika Kongo

Podnebí v Kongu

Demokratická republika Kongo leží na rovníku – severně od něho leží třetina země a na jižně dvě třetiny země. Obě části země mají období dešťů, kdy v horní části Konga je od dubna do listopadu a v dolní části od října do května. V oblasti rovníku prší pravidelně během celého roku. Průměrné srážky se pohybují kolem 1070 mm za rok. Teploty se během roku skoro nemění a pohybují se v tropických hodnotách. Kupte si levné letenky do Konga z Prahy ještě dnes.

Do Konga za turistickými cíli

Do Konga se jezdí především kvůli nádherné přírodě. Kromě výše zmíněných národních parků tu najdete například 270 metrů vysoké Livingstonovy vodopády, jezero Malebo, Boyomské vodopády či sopku Nyiragongo. Podívejte se do Afriky s levnými letenkami do Konga s odletem z Prahy a poznejte zdejší fauna a flóru.

Do Konga za přírodou

Velká část Konga je porostlá deštným pralesem, ve kterém je spousta rozmanitých druhů rostlin i zvířat. Pět národních parků země je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a to Salonga, Virunga, Garumba, Okapi a Kahuzi-Biega. V nich se můžete setkat s tradičními africkými zvířaty, jako je africký slon, šimpanz, gorila, kočkovité šelmy, antilopy a dalšími. Přijeďte na opravdové safari s levnými letenkami do Konga.

Levné letenky do Konga

Podívejte se do Afriky a to za nízké ceny. S levnými letenkami do Konga výrazně ušetříte a přitom poznáte něco nového. Levné letenky do Konga jsou s odletem z Prahy a snadno a rychle si je lze objednat online. Průměrná doba letu do Konga z Prahy je cca 10,5 hodiny, ale záleží na konkrétní destinaci. Objednejte si levné letenky do Konga z Prahy ještě dnes.

Demokratická republika Kongo

Demokratická republika Kongo je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Konga čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist