letadlo ico Letenky do Kapverd
Cape Verde

Kapverdy jsou ostrovní stát, rozkládající se na deseti ostrovech sopečného původu v centrálním Atlantském oceánu asi 570 kilometrů východně od pobřeží západní Afriky. Název je odvozen od poloostrova Zelený mys, což je nejzápadnější kousek Afriky, jehož název ve francouzštině je Cap-Vert. Na Kapverdských ostrovech žije přes půl milionu obyvatel. Hlavním městem je Praia, kde bydlí zhruba 130 000 lidí. Úředním jazykem na Kapverdách je portugalština a kapverdská kreolština, měnou je kapverdské escudo. Časové pásmo Kapverd je -1 hodina. Kupte si levné letenky na Kapverdy z Prahy, dokud nějaké jsou.

Aktuální kurz: 100 CVE = 22.96


Letiště Kapverdy

Podnebí na Kapverdách

Klima na Kapverdách je mírného charakteru. Teploty se během roku udržují teplé – v létě stoupají nad 30°C a během zimních měsíců je tu přibližně 25°C. Déšť tu padá velmi nepravidelně a to nejčastěji během měsíců srpna a října. V těchto obdobích přicházejí náhlé a prudké srážky. Levné letenky na Kapverdy si objednávejte spíše na léto, kdy je tu teplo a sucho.

Na Kapverdy za turistickými cíli

Na ostrovy Kapverdy se létá především kvůli písečným plážím a teplému oceánu. V této dovolenkové destinaci může prožít dovolenou v akčním duchu s všemožnými atrakcemi nebo poklidně na pláži při opalování. Zároveň je možné podívat se například v hlavním městě Praia na koloniální domy, zdejší kostel a radnici z 19. století. Pro dobrodruhy je možné navštívit také stratovulkán Pico do Fogo. Rezervujte si levné letenky na Kapverdy s odletem z Prahy ještě dnes.

Na Kapverdy za přírodou

Kapverdy jsou vhodné také pro turistiku a vycházky do přírody. Zdejší fauna zahrnuje také několik ohrožených druhů zvířat. Ze savců v přírodě potkáte pouze divoké kozy, několik druhů opic nebo menší hlodavce. Z ptáků se tu nacházejí čtyři endemické druhy. Vegetace na ostrovech je stepního charakteru. Udělejte si výlet s levnými letenkami na Kapverdy do této destinace.

Levné letenky na Kapverdy

Užijte si exotickou dovolenou na ostrovech Kapverdy, kam se prodávají velmi levné letenky. Tyto levné letenky na Kapverdy jsou s odletem přímo z Prahy a lze si je snadno a rychle pořídit online. Průměrná doba letu na Kapverdy je přibližně 9 hodin. Akční letenky na Kapverdy z Prahy jsou horké zboží, proto s jejich rezervací neváhejte.

Kapverdy

Kapverdy je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Kapverd čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist