letadlo ico Levné letenky do Kalymnos

Kalymnos je ostrov a také město v Egejském moři asi 20 kilometrů západně od tureckého poloostrova Bodrum. Tento řecký ostrov patří k souostroví Dodekanés, ve kterém je třetí nejlidnatější. Kalymnos je známý také pod názvy Calino v italštině, dále Kilimli nebo Kelemez v turečtině. Na ostrově žije přibližně 16 000 obyvatel a z toho 12 000 v hlavním městě Pothia. Úředním jazykem je tu řečtina a měnou euro, stejně jako ve zbytku Řecka. Zakupte si levné letenky na Kalymnos co nejdříve.

Letenky Praha - Kalymnos

Kalymnos National Airport

Zkratka letiště: JKL
Letenky do Řecka - Kalymnos

Najdi nejlevnější letenku

Podnebí na ostrově Kalymnos

Klima na ostrově Kalymnos je typické středomořské, jediný rozdíl je, že zdejší krajina je spíše hornatá. Vegetace tu skoro neroste. Léta jsou tu velmi horká a slunečná, teploty stoupají až k 32°C a slunce tu pálí až 14 hodin denně. Zimy jsou mírné, ale také deštivé – teploty se pohybují kolem 10°C. Určitě si tedy levné letenky na Kalymnos objednávejte spíše na letní sezónu.

Aktuální kurz: 1 EUR = 24.84
Kalymnos - místní čas: 3:33
Časové pásmo: Europe/Athens (+ 2 hodin)
Časový posun: + 1 hodin

Souřadnice: 36.950001, 26.98333
Vzdálenost z Prahy: 1772 km


Na Kalymnos za turistickými cíli

Na ostrov Kalymnos se jezdí především za sportovním lezením. Takže levné letenky na Kalymnos ocení především sportovní nadšenci. Zkrátka ale nepřijdou ani ti, co chtějí relaxovat. Na pobřeží ostrova Kalymnos se nacházejí pláže a moře je tu velmi čisté. Navštívit se tu dá také několik památek. Jedná se například o hrad Chrisocheria, archeologické muzeum, námořní muzeum, ve kterém si můžete prohlédnout historii zdejšího sbírání mořských hub, katedrálu Proměnění Ježíše Krista nebo přístav Pothia.

Levné letenky na ostrov Kalymnos

Vydejte se s levnými letenkami z Prahy do Řecka na ostrov Kalymnos. Levné letenky na Kalymnos se prodávají za opravdu nízké ceny a to s odletem z Prahy. Všechno si lze objednat online  – zvládne to jednoduše každý. Průměrná doba letu s levnými letenkami na ostrov Kalymnos je 2,5 hodiny. Rezervujte si levné letenky ještě dnes, dokud nějaké jsou.


Letenka Kalymnos

Kalymnos se těší na Vaši návštěvu. Z Prahy i z jiných letišť, jako z Vídně, Brna, Ostravy, Pardubic, Bratislavi, Mnichova, Berlína a dalších, naleznete na LevneLEtenkyZPrahy.cz za skvělou cenu. Najdeme Vám tu nejlevnější zpáteční letenku do Kalymnos - Řecko i jednosměrné letenky do Prahy nebo z Prahy do Kalymnos.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist