letadlo ico Levné letenky do Kalimantan (Borneo)
Indonésie

Borneo neboli Kalimantan je třetí největší ostrov na světě a nachází se v Asii. Borneo je obklopeno dvěma oceány – Indickým a Tichým. Kalimantan se dělí na tři správní jednotky a to na Indonésii, Brunej a Malajsii. Každá tato část má svůj jazyk, měnu i hlavní město. Což znamená, že než se rozhodnete letět s levnými letenkami na ostrov Borneo, vyhledejte si více informací ke zvolené destinaci.

Letenky Kalimantan (Borneo)

Podnebí na Borneu

Ostrov Kalimantan se vykazuje typickým podnebím tropického pásu. To znamená, že se tu střídá období dešťů a období sucha. Nejčastější tu prší v dubnu a květnu a poté na podzim v září a listopadu. Nejlepší je tedy zakoupit levnou letenku na Borneo v letních měsících.

Aktuální kurz: 10000 IDR = 14.58


Zajímavosti o Borneu

V případě, že budete o Borneu mluvit jako o Kalimantanu, dejte si pozor, protože tímto názvem lze označit jak celý ostrov, tak jen část spravovanou Indonésií. Kalimantan je totiž indonéský název. Takže to při objednávání levných letenek do těchto míst nepopleťte.

Za přírodou na Borneo

Jelikož většina území ostrova Kalimantan je porostlá deštnými pralesy, nalézají se tu rozmanité rostliny i živočichové. Ze zvířat se tu lze setkat například se slonem indickým, nosorožcem sumaterským nebo třeba orangutanem bornejským. S levnými letenkami můžete dobrodružství džungle poznat na vlastní kůži.

Na Borneo za turistickými cíly

Největším městem na Kalimantanu je město Kuching, které se nachází pod správou Malajsie. Název je odvozen od místního slova „kočka“. Nejlákavějším místem pro turisty ovšem zůstává město Kota Kinabalu se svými památkami a zajímavostmi. Na Borneu lze také v mnoha případech narazit na tradiční kmeny, které tu žijí v lese.

Levné letenky na Borneo

Exotická dovolená může vyjít levněji, než by se mohlo na první pohled zdát. S levnými letenkami na Borneo z Prahy se dá cestovat opravdu za pakatel. Letenky na ostrov Bunyu, který je od pobřeží Bornea vzdálen pouhých pár kilometrů, se ještě dnes dají zakoupit velmi levně. Z Prahy je Borneo vzdáleno přes 10 000 kilometrů, přesto jsou letenky do této destinace velmi levné a k dostání.

Letenka Kalimantan (Borneo)

Kalimantan (Borneo) a jak se tam dostat lacino? Levnou letenku Praha - Kalimantan (Borneo) snadno zabookujete právě zde.
Letenka do Kalimantan (Borneo) vám udělá radost ještě dnes.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist