letadlo ico Letenky do Guatemaly
Guatemala

Guatemala oficiálně Republika Guatemaly je stát ležící ve Střední Americe, přičemž z východu je omýván částí Karibského moře v Honduraském zálivu a ze západu potom Pacifikem. V překladu název státu znamená „místo obklopené lesy“, což odkazuje na to, že velká část Guatemaly je porostlá tropickým deštným pralesem. Celková populace Guatemaly je 15,8 milionu obyvatel, z nichž 2 miliony žijí v hlavním městě Guatemala City. Jako úřední jazyk je tu nejvíce používána španělština, ale uznáváno je i dalších 23 místních jazyků. Měnou je guatemalský quetzal. Guatemala leží v časovém pásmu -6 hodin. Kupte si levné letenky do Guatemaly z Prahy, dokud jsou za výhodné ceny.

Aktuální kurz: 1 GTQ = 2.91


Letiště Guatemala

Oblasti

Podnebí v Guatemale

Klima v Guatemale je horké a vlhké, se suššími místy ve východních oblastech státu. Teploty jsou během roku víceméně neměnné, proměňují se podle nadmořské výšky. V polohách do 600 metrů nad mořem se teploty pohybují pravidelně kolem 25°C, při pobřeží mohou být vyšší. Na pobřeží Guatemaly během roku spadne přibližně 1 200 mm srážek, na úbočích hor to potom může být až čtyřikrát víc. Levné letenky do Guatemaly jsou za akční ceny a s odletem z Prahy.

Do Guatemaly za turistickými cíli

Na pobřeží Guatemaly leží mnoho nádherných písečných pláží, kde se můžete vykoupat v teplém oceánu a odpočinout si od každodenní práce. Navíc se tu nachází mnoho turistických atrakcí a vyzkoušet můžete také potápění, šnorchlování, surfování a další vodní sporty. Guatemalská příroda dále nabízí nejen mnoho endemických druhů zvířat, ale také vodopády, jeskyně nebo túry do hor či na sopky jako je například Agua nebo Fuego. Z měst byste při návštěvě Guatemaly neměli vynechat na seznamu světového dědictví UNESCO zapsané Antigua Guatemala, dále hlavní město Guatemala City, archeologické naleziště Tikal nebo město Panajachel. S levnými letenkami do Guatemaly si užijete tu pravou dovolenou u moře klidně hned zítra.

Do Guatemaly za přírodou

Velká část Guatemaly je porostlá tropickým deštným pralesem, dále se tu nacházejí jezera, mokřady a další ekoregiony, ve kterých žije mnoho rozmanitých druhů zvířat i rostlin. Při výletu do těchto oblastí můžete vidět mravenečníky, chápany středoamerické, oceloty, pumy, jaguáry, kojoty, tapíry nebo také pekari páskované. Udělejte si výlet do nezkrocené divočiny a nechte se okouzlit na dovolené s levnými letenkami do Guatemaly.

Levné letenky do Guatemaly

Dopřejte si dovolenou u moře ve Střední Americe, s levnými letenkami se do této destinace můžete podívat klidně hned zítra. Levné letenky do Guatemaly jsou s odletem z Prahy a průměrná doba letu je 16,5 hodiny, ale záleží na konkrétním místě. Levné letenky do Guatemaly z Prahy seženete snadno a rychle na internetu, určitě ale neotálejte, protože jsou hned pryč.

Guatemala

Guatemala je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Guatemaly čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace