letadlo ico Letenky do Gabonu
Gabon

Gabon nebo oficiálně Gabonská Republika je stát nacházející se na západě Afriky na pobřeží Atlantského oceánu přímo na rovníku. Stát se stal nezávislým v roce 1960 a dnes zde žije necelý 1,5 milionu lidí. Hlavním městem Gabonu je Libreville, které má 797 000 obyvatel. Úředním jazykem je v Gabonu francouzština, ale mluví se tu také jazyky fang, myene a nzebi. Oficiální měnou je CFA frank. Časové pásmo Gabonu je +1 hodina. Kupte si levné letenky do Gabonu ještě dnes.

Aktuální kurz: 100 XAF = 3.87


Letiště Gabon

Podnebí v Gabonu

Gabon má horké rovníkové klima. Nejteplejším měsícem v roce je leden, kdy je tu průměrná teplota 31°C a nejchladnější je červenec s teplotami mezi 20°C a 28°C. Od června do září je tu poměrně sucho, ale vlhko. Hlavní sezóna dešťů trvá od prosince do ledna. Průměrně tu během roku spadne až 2 540 mm srážek. Kupte si levné letenky do Gabonu na období sucha a užijte si tropickou dovolenou.

Do Gabonu za turistickými cíli

V hlavním městě státu Libreville najdete mnoho zajímavých míst. Mezi ně patří národní muzeum umění a tradic, francouzské kulturní centrum, katedrála svaté Marie, což je sídlo římskokatolické arcidiecéze Libreville, kostel svatého Michaela a arboretum. Do Gabonu jezdí turisté převážně za divokou přírodou, kterou mohou pozorovat v národním parku Lopé, Loango nebo Akanda. V pobřežních dovolenkových destinacích najdete velký počet pláží, kde se můžete opalovat a užít si vodní atrakce, které se tu nabízejí. Kupte si levné letenky do Gabonu z Prahy ještě dnes a vyrazte za sluníčkem do Afriky.

Do Gabonu za přírodou

Gabon je z velké části porostlý tropickými deštnými lesy, kde se můžete setkat s jejich typickými obyvateli. Mezi ně patří mnoho druhů opic, jako jsou gorily, paviáni, lemuři a další, krajty, papoušci, krokodýli, apod. Na stepích můžete vidět i klasická africká zvířata, jako jsou hroší nebo antilopy. Z flóry najdete v Gabonu například ebenovníky, mahagonovníky, máslovníky a rafie. Udělejte si výlet na safari, s levnými letenkami do Gabonu.

Levné letenky do Gabonu

Podívejte se do Afriky do Gabonu. Odlet s levnými letenkami do Gabonu je přímo z Prahy, přičemž všechno si lze snadno a rychle najít na této stránce. Akční letenky do Gabonu z Prahy jsou ale velmi žádané zboží, proto si je rezervujte co nejdříve. Průměrná doba letu do Gabonu je 10,5 hodiny, ale záleží na konkrétní destinaci.

Gabon

Gabon je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Gabonu čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist