letadlo ico Letenky do Estonska
Estonia

Estonsko nebo též oficiálně Estonská Republika se nachází na severu Evropy při pobřeží Baltského moře a Finského zálivu. Estonsko je nejsevernější ze tří pobaltských republik, mezi které patří ještě Lotyšsko a Litva. Hlavním městem Estonska je Tallinn, ve kterém žije přes 420 000 obyvatel. Úředním jazykem Estonska je estonština a měnou euro. V celém státě je 1,3 milionu lidí, jedná se tedy o jeden z nejméně lidnatých státu v EU. Do Estonska se nyní můžete jet podívat i vy, protože se sem dají pořídit levné letenky s odletem z Prahy.

Měna Estonska: Estonská koruna
Kurz se nepodařilo dohledat.


Letiště Estonsko

Podnebí v Estonsku

Estonsko spadá do severní části mírného podnebného pásu. Je tu tedy chladněji, než v České republice, odkud můžete letět do Estonska s levnými letenkami z Prahy. Průměrná teplota v červenci se pohybuje mezi 16 – 18°C v únoru je to potom kolem -5°C. V Estonsku se pravidelně střídají čtyři přibližně stejně dlouhá roční období.

Do Estonska za turistickými cíli

Největším turistickým cílem Estonska je určitě hlavní město Tallinn, které si ponechalo svůj středověký ráz. Historické centrum Tallinnu je od roku 1997 na seznamu světového dědictví UNESCO. Staré město nabízí pohled na památky jako je věž Tlustá Markéta, tři historické domy, kterým se říká Tři sestry, jelikož je měl podle pověsti otec postavit pro své děti, dále kostel svatého Ducha, lékárnu fungující už od roku 1415 či Gildu (= cech) svatého Olafa. Zajímavé je ale také jistě město Haapsalu, kde se nachází velká zřícenina hradu ze 13. století, Tartu, s nejstarší estonskou univerzitou, oblíbené letovisko Pärnu nebo Viljandi, kde najdete i visutý most. Všechno tohle můžete vidět na vlastní oči, když si koupíte levné letenky do Estonska.

Levné letenky do Estonska

Zavítejte do krásné severské země, kterou představuje právě Estonsko. Do Estonska lze nyní pořídit levné letenky s odletem z Prahy. Doba letu s levnými letenkami z Prahy závisí na výběru konkrétní turistické destinace, ale pohybuje se kolem 3 hodin. Využijte této jedinečné příležitosti a zakupte si levné letenky s odletem z Prahy do Estonska, dokud ještě nějaké jsou.

Estonsko

Estonsko je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Estonska čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist