letadlo ico Levné letenky do Cork

Cork je druhé největší město Irska (následuje Dublin), přičemž se nachází v jihozápadní oblasti v provincii Munster cca 20 kilometrů severně od pobřeží Keltského moře na řece Lee, která se dělí na dva prameny, které z Corku dělají město na ostrově. Zároveň je to administrativní sídlo hrabství Cork a v překladu jeho název znamená „Bažina“. V centru Corku žije necelých 120 000 obyvatel, s metropolitní oblastí je to přibližně 400 000 lidí. Úředním jazykem je tu angličtina a irština, měnou euro. Levné letenky do Corku jsou s odletem z Prahy a to za výhodné ceny, takže neváhejte a zabookujte si je hned teď, dokud nějaké jsou.

Letenky Praha - Cork

Cork Airport

Zkratka letiště: ORK
Letenky do Anglie - Cork

Najdi nejlevnější letenku

Letiště v Corku

Cork Airport je jedním ze tří největších mezinárodních letišť v Irsku, přičemž se nachází 6,5 kilometru jižně od Corku. Jeho IATA kód je ORK a bylo otevřeno už v roce 1961. Každý rok služeb letiště v Corku využije přes 2 miliony pasažérů, což z něho dělá druhé nejzaměstnanější letiště v Irsku a čtvrté na irském ostrově. Má dvě přistávací a vzletové dráhy z asfaltu a jeden terminál. Doprava do města je z letiště v Corku zajištěna formou autobusových linek 226 a 226A, vlaky, taxíky a také autopůjčoven. Leťte za poznáním do Irska, teď vás to vyjde lacino, když si koupíte levné letenky do Corku z Prahy.

Aktuální kurz: 1 GBP = 30.22
Cork - místní čas: 9:12
Časové pásmo: Europe/London (0 hodin)
Časový posun: -1 hodin

Souřadnice: 51.50853, -0.12574
Vzdálenost z Prahy: 1033 km


Do Corku za turistickými cíli

V Corku se nachází velký počet architektonicky zajímavých budov a staveb, které můžete vidět. Nachází se tu dvě katedrály a to katedrála svaté Marie, postavená v roce 1808 a dnes je sídlem biskupa, a katedrála svatého Fin Barre´s novogotického charakteru. Dále tu najdete ulici svatého Patrika, městskou radnici, městské budovy v centru, které jsou v georgiánském architektonickém stylu, věž County Hall, která byla dlouhou dobu nejvyšší budovou v Irsku, pevnost Elizabeth a operní dům v Corku. Pokud tyto památky chcete vidět na vlastní oči, tak si kupte levné letenky do Corku z Prahy ještě dnes, dokud jsou za akční ceny.

Levné letenky do Corku

Poznejte Irsko a užijte si lacinou dovolenou v této destinaci. Levné letenky do Corku jsou s odletem přímo z Prahy a můžete si je objednat klidně hned teď online z pohodlí domova. Průměrná doba letu je z Prahy do Corku asi 4 hodiny a 45 minut. Pokud vás tato nabídka zaujala, tak si kupte levné letenky do Corku, které jsou s odletem z Prahy a nyní i za výhodné ceny. Do Irska se můžete podívat i za nízké ceny.


Počasí Cork

sluncepolojasno

10°C

Východ slunce: 7:15

Západ: 18:16

Čtvrtek

zataženo

8°C

teplota 10°C 7°C

Pátek

zataženo

7°C

teplota 9°C 5°C

Sobota

zataženo

8°C

teplota 9°C 6°C

Neděle

zataženodeštík

10°C

teplota 13°C 8°C

Letenka Cork

Cork se těší na Vaši návštěvu. Z Prahy i z jiných letišť, jako z Vídně, Brna, Ostravy, Pardubic, Bratislavi, Mnichova, Berlína a dalších, naleznete na LevneLEtenkyZPrahy.cz za skvělou cenu. Najdeme Vám tu nejlevnější zpáteční letenku do Cork - Anglie i jednosměrné letenky do Prahy nebo z Prahy do Cork.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist