letadlo ico Letenky do Čadu
Chad

Čadská Republika či zkráceně Čad je vnitrozemský stát, který se nachází ve střední Africe. Jméno dostal podle Čadského jezera, které částečně na území státu zasahuje. Čad leží v oblasti Sahary a Sahelu a svou rozlohou je to pátý největší stát v Africe. Hlavním městem Čadu je N'Djamena, ve kterém žije přes 1 milion obyvatel a to z celkového počtu 13,6 milionu lidí ve státě. Úředním jazykem je tu arabština a francouzština, jako měna platí CFA frank. Čad se nachází v časovém pásmu +1 hodina. Nyní do této destinace seženete levné letenky s odletem z Prahy.

Aktuální kurz: 100 XAF = 3.87


Letiště Čad

Podnebí v Čadu

Klima v převážné části Čadu je polopouštního až pouštního charakteru. Zatímco na severu v oblastech Sahary ročně spadne přibližně kolem 50 mm srážek, na jihu každý rok od května do října trvá období dešťů. Teploty jsou v celém státě velmi vysoké a v nejteplejších měsících se snadno vyšplhají až ke 40°C. Levné letenky do Čadu z Prahy nyní seženete za opravdu nízké ceny.

Do Čadu za turistickými cíli

Turisté do Čadu míří převážně za přírodními zajímavostmi. Kromě nezkrocené přírody se tu mohou podívat na poušť a vyzkoušet si cestování na velbloudovi, dále je velmi lákavou destinací Čadské jezero. V hlavním městě N'Djamena patří mezi největší lákadla katedrála, několik městských mešit, dále místní univerzita a muzea. V roce 2009 bylo toto město zvoleno městem islámské kultury. Vydejte se do Afriky a užijte si zdejší atmosféru, s levnými letenkami do Čadu z Prahy je to opravdu jednoduché. Tak nepromeškejte svou příležitost.

Do Čadu za přírodou

I přes polopouštní charakter země se tu nachází mnoho rozmanitých druhů zvířat i rostlin. Vidět tu můžete akácie, datlové palmy, baobaby a další. Ze zvířat se tu můžete setkat s klasickými africkými zástupci, jako jsou sloni, lvi, buvoli, hroši, nosorožci, žirafy, antilopy, levharti, hyeny či gepardi. S levnými letenkami do Čadu se můžete zúčastnit opravdového safari v Africe.

Levné letenky do Čadu

Splňte si sen a podívejte se do Afriky a to klidně hned zítra. S levnými letenkami do Čadu vás tato cesta vyjde na opravdu malé peníze. Levné letenky do Čadu seženete snadno a rychle na internetu a to za naprosto akční ceny a navíc s odletem přímo z Prahy. Průměrná doba letu je z Prahy do Čadu asi 6 hodin, které strávíte v pohodlném letadle. Neváhejte a objednejte si levné letenky do Čadu ještě dnes.

Čad

Čad je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Čadu čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist