letadlo ico Letenky Burkina Faso

Burkina Faso je stát nacházející se na západě afrického kontinentu severně od Guinejského zálivu. Dříve se nazýval Horní Volta, svůj dnešní název získal stát v roce 1984 a v překladu znamená „republika Země spravedlivých“. Burkina Faso má asi 17,3 milionu obyvatel, z nichž většina je negramotná. Burkina Faso je jedním z nejchudších států světa. Jeho hlavním městem je Ouagadougou, kde žije 1,6 milionu lidí. Úředním jazykem je tu francouzština a měnou CFA frank. Časové pásmo Burkina Faso je +0 hodin. Rezervujte si své letenky do Burkina Faso už dnes.

Aktuální kurz: 100 XOF = 3.9


Letiště Burkina Faso

Podnebí v Burkina Faso

Klima v Burkina Faso je především tropické, takže se tu během roku střídají dvě období. Období dešťů trvá přibližně 4 měsíce od června do září, přičemž země osvěží 600 až 900 mm dešťových srážek. Ve zbývajících měsících roku je období sucha, během kterého teploty stoupají až ke 47°C. Levné letenky do Burkina Faso z Prahy si objednávejte mimo sezónu dešťů.

Do Burkina Faso za turistickými cíli

Největšími atrakcemi hlavního města Ouagadougou je Kosyam Palace, kde sídlí prezident, další vládní budovy, katedrála, která je jednou z největších v západní Africe, mešita nebo památník Memorial To The Martyrs. Lidé do Burkina Faso jezdí ale především kvůli zvířatům, která mohou pozorovat v přírodních rezervacích a parcích, jako je Arli National Park, Bangr Weogo Park, W National Park nebo u jezera Tengrela. Kupte si i vy levné letenky do Burkina Faso z Prahy a podívejte se do Afriky skoro zadarmo.

Do Burkina Faso za přírodou

Během období dešťů se tu z polopouště stávají pastviny a louky. Na savaně v Burkina Faso najdete mnoho druhů zvířat, tato země patří k jedněm s nejrozmanitější faunou v západní Africe. Je tu velký počet druhů slonů, žiraf, antilop, buvolů, zeber, lvů, opic, krokodýlů, hrochů, apod. Ze stromů tu můžete vidět především Máslovník africký a baobaby. Podívejte se na opravdové safari s levnými letenkami do Burkina Faso s odletem z Prahy.

Levné letenky do Burkina Faso

Zažijte dobrodružství s levnými letenkami do Burkina Faso v Africe. Už neváhejte a vyrazte na safari s levnými letenkami do Burkina Faso, které jsou s odletem přímo z Prahy. Rezervovat si levné letenky do Burkina Faso je opravdu jednoduché a lze to udělat snadno a rychle online. Průměrná doba letu do Burkina Faso z Prahy je přibližně 10 hodin.

Burkina Faso

Burkina Faso je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Burkina Faso čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist