letadlo ico Levné letenky do Bratislavy

Bratislava je hlavní a největší město Slovenska, sousedního státu ležícího ve Střední Evropě. Město se nachází na jihozápadě Slovenska a je jediným hlavním městem na světě ležícím na hranici dvou dalších států – Rakouska a Maďarska. Centrem města protéká řeka Dunaj a na okraji řeka Morava. Bratislava je domovem pro půl milionu obyvatel, kteří tu mluví slovensky a platí eurem. Zarezervujte si levné letenky do Bratislavy z Prahy a leťte se do této destinace podívat už zítra.

Letenky Praha - Bratislava

M. R. utefanik Airport

Zkratka letiště: BTS
Letenky do na Slovensko - Bratislava

Najdi nejlevnější letenku

Letiště v Bratislavě

Mezinárodní letiště M. R. Štefánik Airport či Bratislava-Ivanka se nachází asi 9 kilometrů severovýchodně od centra Bratislavy na hranici tří měst Bratislava-Ružinov, Bratislava-Vrakuňa a Ivanka. Jedná se o hlavní letiště země a otevřeno bylo v roce 1951. Pojmenováno je na počest generála Štefánika, jehož letadlo se zřítilo nedaleko Bratislavy. Letiště v Bratislavě má IATA značení BTS a skládá se ze dvou betonových příletových a vzletových drah. Každý rok je na třech terminálech A1, B a C odbaveno přes 1,5 milionu spokojených cestujících. Jedním z nich se můžete stát i vy, když si koupíte levné letenky do Bratislavy s odletem z Prahy. Do centra města se z letiště v Bratislavě dostanete městskou hromadnou dopravou číslo 61 a 96 či taxíkem. V budoucnosti se plánuje napojení na železniční síť.

Aktuální kurz: 1 EUR = 25.8
Bratislava - místní čas: 0:14
Časové pásmo: Europe/Bratislava (+ 2 hodin)
Časový posun: 0 hodin

Souřadnice: 48.148159, 17.106741
Vzdálenost z Prahy: 291 km


Do Bratislavy za turistickými cíli

Nejvýznamnější památky Bratislavy se nacházejí na Starém městě. Tady najdete Michalskou bránu, která je jednou z nejstarších budov ve městě, která původně patřila ke středověkému opevnění města, dále Starou radnici, ve které je městské muzeum a univerzitní knihovnu. Ani v centu Bratislavy se ale nebudete nudit. Podívat se můžete na katedrálu svatého Martina, kostel svaté Alžběty, Grasalkovičův palác, ve kterém sídlí prezident Slovenska, arcibiskupský palác, který je sídlem vlády, či vojenský pomník Slavín. Dominantou a symbolem města je ale Bratislavský palác, který byl původně jen kamenným hradem, stojícím tu od dob Velké Moravy. Zapomenout byste neměli ani na ruiny hradu Devín, ležícím pár kilometrů od Bratislavy. Toto všechno můžete vidět na vlastní oči, když si koupíte levné letenky do Bratislavy z Prahy.

Levné letenky do Bratislavy

Zaleťte si na výlet do hlavního města Slovenska a poznejte zdejší památky. Právě nyní se na Slovensko prodávají velmi levné letenky s odletem z Prahy, které si můžete navíc snadno rezervovat online. Levné letenky do Bratislavy ušetří čas a zlevněné jsou horkým zbožím na internetu. Objednejte je raději co nejdříve, dokud nějaké levné jsou. Průměrná doba letu z Prahy do Bratislavy je jedna hodina.


Počasí Bratislava

zataženodeštík

11°C

Východ slunce: 5:24

Západ: 20:11

Pátek

zataženodeštík

12°C

teplota 15°C 9°C

Sobota

sluncepolojasno

14°C

teplota 17°C 10°C

Neděle

slunce

18°C

teplota 20°C 14°C

Pondělí

sluncepolojasno

23°C

teplota 25°C 20°C

Letenka Bratislava

Bratislava se těší na Vaši návštěvu. Z Prahy i z jiných letišť, jako z Vídně, Brna, Ostravy, Pardubic, Bratislavi, Mnichova, Berlína a dalších, naleznete na LevneLEtenkyZPrahy.cz za skvělou cenu. Najdeme Vám tu nejlevnější zpáteční letenku do Bratislava - Slovensko i jednosměrné letenky do Prahy nebo z Prahy do Bratislavy.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist