letadlo ico Letenky do Bhútánu
Bhutan

Bhútán oficiálně Království Bhútán je vnitrozemský stát ležící na východním konci Himalájí v jižní Asii. Nynějším panovníkem země je Džigme Khesar Namgjal Wangčhug (2015). Celková populace Bhútánu je přibližně 745 000 obyvatel. Hlavním městem je Thimphu, v jehož centru žije 91 000 obyvatel a v metropolitní oblasti asi o 20 000 lidí více. Úředním jazykem Bhútánu je dzongkä, ale mluví se tu i tibetskými a nepálskými dialekty. Oficiální měnou je bhútánský ngultrum. Bhútán leží v časovém pásmu +6 hodin. Levné letenky do Bhútánu z Prahy jsou za akční ceny a nyní je snadno seženete online.

Aktuální kurz: 100 BTN = 29.82


Letiště Bhútán

P

Podnebí v Bhútánu

Klima v Bhútánu se liší podle nadmořské výšky. Sahá tedy od subtropického pásma na jihu země k polárnímu s celoroční vrstvou sněhu na severu. Během roku se tu pravidelně vystřídá pět období a to léto, monzun, podzim, zima, jaro. Monzunové deště jsou velmi těžké a prudké. Obecně jsou léta v Bhútánu spíše vlhká a především horká, zimy chladné s teplotami pod bodem mrazu. Levné letenky do Bhútánu je lepší kupovat na letní měsíce, kdy je tu teplo.

Do Bhútánu za turistickými cíli

Ačkoliv v Bhútánu není zatím žádná památka zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO, uvažuje se o zapsání celkem osmi důležitých destinací. Mezi ně patří starověká zřícenina Drukgyel Dzong, Bumdeling Wildlife Sanctuary, Jigme Dorji National Park, Royal Manas National Park, Sakteng Wildlife Sanctuary a například Tamzhing Monastery. Zajímavých míst je v Bhútánu opravdu velký počet, kromě toho se můžete vydat například na procházku do přírody nebo na túru do hor. Levné letenky do Bhútánu jsou nyní za opravdu výhodné ceny a s odletem z Prahy, tak moc dlouho neváhejte, aby na vás nějaké zbyly.

Do Bhútánu za přírodou

Příroda v Bhútánu je velmi rozmanitá a bohatá i na vzácné druhy. Potkat se tu můžete například s bengálským tygrem, levhartem obláčkovým, divokým zajícem, lenochodem medvědím, ovcemi, sněžným leopardem, tibetským vlkem, svištěm nebo antilopami či goralem. Příroda v Bhútánu je opravdu nádherná, tak se sem přijeďte podívat s levnými letenkami do Bhútánu s odletem z Prahy.

Levné letenky do Bhútánu

Vydejte se za poznáním do asijské země Bhútán a odpočiňte si od nudné každodennosti. Nyní na levných letenkách do Bhútánu, které jsou s odletem přímo z Prahy, ušetříte. Levné letenky do Bhútánu jsou za akční ceny, přičemž průměrná doba letu je z Prahy do Bhútánu asi 14 hodin. Kupte si levné letenky do Bhútánu z Prahy za výhodné ceny a cestuje do této oblíbené destinace už zítra.

Bhútán

Bhútán je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Bhútánu čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace