letadlo ico Levné letenky do Baku

Baku je hlavní město Ázerbájdžánu, které leží na pobřeží Kaspického moře, na poloostrově Absheron ve východní části země. Baku leží 28 metrů pod hladinou moře, což z něj dělá nejníže položené hlavní město světa. V Baku žije 2,1 milionu obyvatel, s metropolitní oblastí je toto číslo dvojnásobné. Úředním jazykem je tu ázerbájdžánština, stejně jako ve zbytku státu. Jako měna tu platí manat. Zakupte si letenky s odletem z Prahy do Baku – teď vás vyjdou lacino.

Letenky Praha - Baku

Heydar Aliyev Airport

Zkratka letiště: BAK
Letenky do Ázerbájdžánu - Baku

Najdi nejlevnější letenku

Heydar Aliyev International Airport (Bina Int'l)

Zkratka letiště: GYD
Letenky do Ázerbájdžánu - Baku

Najdi nejlevnější letenku

Letiště v Baku

Mezinárodní letiště Heydar Aliyev International Airport leží 20 kilometrů severovýchodně od centra Baku. Jedná se o největší letiště Ázerbájdžánu a Kavkazu a od roku 2004 nese jméno bývalého prezidenta země. Původně se Heydar Aliyev International Airport jmenovalo Bina International Airport, změnilo se tak i jeho označení z BAK na GYD. Letiště má dvě asfaltové příletové a vzletové dráhy a dva terminály, kterými ročně projdou necelé 3 miliony pasažérů. Po přistání s levnými letenkami z Prahy na letiště Heydar Aliyev International Airport se do města dostanete autobusovou linkou číslo 116. Cesta trvá zhruba 30 minut.

Baku
Aktuální kurz: 1 AZN = 12.2
Baku - místní čas: 11:06
Časové pásmo: Asia/Baku (+ 4 hodin)
Časový posun: + 2 hodin

Souřadnice: 40.395279, 49.882221
Vzdálenost z Prahy: 2944 km


Do Baku za turistickými zajímavostmi

Historické centrum města, které je pevností, bylo v roce 2000 dáno na seznam světového dědictví UNESCO. Patří tam tedy i rozsáhlý palác Širvanšáhů,v němž najdete kromě samotného paláce i mešitu, krypty nebo pavilon Divanhane, a tzv. Panenská věž, pocházející zřejmě ze 12. století. Kromě těch pamětihodností se můžete jít podívat i do muzea moderního umění nebo státní historie, popřípadě navštívit některý s parků v Baku. Do ázerbájdžánského hlavního města Baku se letenky s odletem z Prahy prodávají opravdu levně, tak si je nenechte ujít.

Levné letenky do Baku

Do Baku se teď můžete jet podívat i vy. Krásy tohoto ázerbájdžánského města poznejte na vlastní kůži s levnými letenkami s odletem z Prahy. Rezervovat si levné letenky můžete online – snadno a rychle. Průměrná doba letu do této destinace je 3,5 hodiny, které můžete strávit v pohodlí letadla. Zabookujte si levné letenky do Baku z Prahy ještě dnes.


Počasí Baku

slunce

29°C

Východ slunce: 5:10

Západ: 20:12

Čtvrtek

slunce

32°C

teplota 33°C 30°C

Pátek

slunce

27°C

teplota 28°C 25°C

Sobota

slunce

28°C

teplota 30°C 25°C

Neděle

slunce

30°C

teplota 31°C 27°C

Letenka Baku

Baku se těší na Vaši návštěvu. Z Prahy i z jiných letišť, jako z Vídně, Brna, Ostravy, Pardubic, Bratislavi, Mnichova, Berlína a dalších, naleznete na LevneLEtenkyZPrahy.cz za skvělou cenu. Najdeme Vám tu nejlevnější zpáteční letenku do Baku - Ázerbájdžán i jednosměrné letenky do Prahy nebo z Prahy do Baku.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist