letadlo ico Letenky do Ázerbájdžánu
Azerbaijan

Ázerbájdžán či oficiálně Ázerbájdžánská republika je stát nacházející se v jihozápadní části Asie na pobřeží Kaspického moře. Je to největší a zároveň také nejlidnatější stát Kavkazu. Úředním jazykem, kterým je tu ázerbájdžánština, tu mluví přes 9,1 milionu obyvatel. Hlavním městem tohoto státu je Baku, ve kterém žije 2,1 milionu lidí, v metropolitní oblasti je to potom až 4 miliony. Měnou Ázerbájdžánu je manat a časové pásmo je +4 hodiny. Rezervujte si levné letenky do Ázerbájdžánu z Prahy ještě dnes.

Aktuální kurz: 1 AZN = 12.68


Letiště Ázerbájdžán

Podnebí v Ázerbájdžánu

Většinové klima státu je subtropické, které se místy rozlišuje na suché a vlhké. Na pobřeží Kaspického moře je podnebí mírné a s vyšší nadmořskou výškou je chladnější. Průměrné teploty v zimě se pohybují kolem 4°C a v létě kolem 25°C. Srážky se místy liší, zatímco někde může ročně spadnout až 1800 mm, v jiné části státu je to pouhých 200 mm deště. Levné letenky do Ázerbájdžánu z Prahy si kupujte na teplé letní období.

Do Ázerbájdžánu za turistickými cíli

Hlavním turistickým cílem v Ázerbájdžánu je hlavní město Baku. Symbolem tohoto města je věž Maiden Tower, která byla dokončená ve 12. století a dnes je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Dále je tu k vidění budova Ismailiyya, sál pro filharmonii Magomayev filharmonie hall či místní park. Za návštěvu určitě ale také stojí Gobustánaské skalní památky, chánův palác v Şəki, kostel ve městě Zaqatala nebo univerzita v Sumgayitu. Na pobřeží najdete také mnoho veřejných písečných pláží, kde si můžete odpočinout a vykoupat se v teplém moři. Kupte si levné letenky do Ázerbájdžánu z Prahy co nejdříve, dokud nějaké jsou.

Za přírodou do Ázerbájdžánu

Ázerbájdžán má velký počet národních parků a přírodních rezervací, kde můžete pozorovat nezkrocenou přírodu. Ze zvířat tu můžete potkat například horské ovce, anatoliánského leoparda, vlka, šakala, jezevce, perskou gazelu, stepního orla, raroha velkého a další. Flóra je tu také velmi rozmanitá. Vydejte se na túru do ázerbájdžánských hor nebo prozkoumejte zdejší lesy, s levnými letenkami je to snadné.

Levné letenky do Ázerbájdžánu

Podívejte se do velmi zajímavé země a odpočiňte si od shonu na dovolené. S levnými letenkami do Ázerbájdžánu se teď můžete podívat do této destinace za opravdu nízké ceny. Levné letenky do Ázerbájdžánu jsou s odletem přímo z Prahy a objednávat si můžete snadno a rychle na internetu. S rezervací akčních letenek z Prahy určitě neváhejte, protože jsou hned pryč. Průměrná doba letu z Prahy do Ázerbájdžánu je 4 hodiny.

Ázerbájdžán

Ázerbájdžán je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Ázerbájdžánu čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist