letadlo ico Letenky do Arménie
Armenia

Arménie je vnitrozemský stát nacházející se na jihovýchodě Asie v Jižním Kavkazu, který je v Euroasii. Celková populace Arménie je 2,9 milionu lidí, z nichž asi jedna třetina žije v hlavním městě státu Jerevanu. Úředním jazykem Arménie je arménština, ale mluví se tu také kurdsky a rusky. Jako měna tu platí arménský dram. Časové pásmo Arménie je +4 hodiny. Rezervujte si svůj let s levnými letenkami do Arménie, co nejdříve.

Aktuální kurz: 100 AMD = 4.62


Letiště Arménie

Podnebí v Arménii

Klima v Arménii je výrazně kontinentální. Léta jsou tu suchá, velmi slunečná a trvají od června do poloviny září. Teploty se průměrně pohybují kolem 30°C, mohou ale stoupnout až na 36°C. Zimy s sebou přinášejí dostatek sněhu a mráz s teplotami pod bodem mrazu – asi -10°C. Větry vanoucí v Arménii jsou většinou svěží. Kupte si levné letenky do Arménie na zimní období a zalyžujte si na zdejších sjezdovkách.

Do Arménie za turistickými cíli

Při návštěvě Arménie se určitě zastavte v hlavním městě Jerevanu, kde najdete například jerevanskou radnici, náměstí republiky s nádhernou fontánou nebo baptistický kostel svatého Jana. Na seznamu světové dědictví UNESCO je arménský kostel Geghard, který byl založen již ve 3. století a nachází se nedaleko údolí Azat. Podobně zajímavé jsou i kláštery Tatev a Hayravank. V Arménii se nachází velký počet kostelů, modlitebních míst a také klášterů, a pokud je chcete vidět na vlastní oči, tak si kupte levné letenky do Arménie a leťte do této země za poznáním a památkami.

Do Arménie za přírodou

I když je Arménie vcelku malý stát, najdeme tu velký počet druhů zvířat. Většina státu je tvořena hornatým terénem, a proto tu lze vidět například muflony, ovce horské a divoké kozy. Ve volné přírodě v Arménii žije ale také medvěd hnědý, koně, levhart perský, medvěd syrský, leopard, orel královský, ježek ušatý, vydra a další. Z flóry je tu velké zastoupení v dubech, topolech, moruších, javorech a bílých vrb. Přijeďte za turistikou s levnými letenkami do Arménie.

Levné letenky do Arménie

Vyrazte za poznáním do Arménie. Levné letenky do Arménie jsou dostupné pro kohokoliv a to dokonce s odletem z Prahy. Tyto levné letenky do Arménie si rezervujte snadno a rychle online a nikde nic už nemusíte shánět. Průměrná doba letu do Arménie z Prahy je 6,5 hodiny, ale záleží na konkrétní destinaci. Levné letenky do Arménie z Prahy jsou akční zboží, tak si je zabookujte, dokud ještě jsou.

Arménie

Arménie je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Arménie čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace