letadlo ico Levné letenky do Alberty
Kanada

Alberta je provincie nacházející se na jihozápadě Kanady, přičemž je to jedna z pouhých dvou provincií, které jsou uzavřené ve vnitrozemí. Alberta je čtvrtá nejlidnatější provincie Kanady. Hlavním městem je Edmonton s 800 000 obyvateli. Celkový počet obyvatel je 3,5 milionu lidí. Asi 290 kilometrů jižně od Edmontonu je město Calgary, které je považováno za kulturní centrum celé provincie, přičemž je to největší město Alberty. Úředním jazykem v Albertě je angličtina a měnou kanadský dolar. Časové pásmo Alberty je -7 hodin. Levné letenky do Alberty si kupujte právě teď.

Letenky Alberta

Podnebí v Albertě

Klima v Albertě má suchý kontinentální charakter, což znamená, že jsou tu teplá léta a chladné zimy. Stát navíc není ze severu nijak chráněn, tudíž díky arktickým větrům jsou tu tuhé zimy, kdy teploty mohou spadnout až na -45°C. V létě dosahují teploty tropických 30°C. Srážky se během roku v celé provincii pohybují kolem 400 mm. Levné letenky do Alberty si kupujte spíše na letní měsíce.

Aktuální kurz: 1 CAD = 17.02


Do Alberty za turistickými cíli

Mezi hlavní atrakce Alberty patří nádherná příroda, za kterou můžete vyrazit do Skalistých hor, kde najdete i často vypodobňované jezero Moraine, či národních parků jako je Banff či Jasper. Při návštěvě hlavního města Edmontonu byste neměli vynechat konzervatoř Muttart, místní zoo, budovu legislativy nebo galerii umění. V Calgary je zase k vidění olympijská vesnice z doby, kdy tu probíhaly olympijské hry. V Albertě se jednoduše najde pro každého něco, tak neváhejte a kupte si levné letenky do Alberty co nejdříve.

Do Alberty za přírodou

Fauna i flóra jsou v Albertě velmi rozmanité. Ze zástupců rostlinné říše tu můžete vidět sasanky, krokusy, osiky, topoly, jehličnany,… Velká část státu je porostlá lesy, tudíž ze zvířat se tu můžete setkat s typicky lesními tvory, jako jsou lišky, vlci, jeleni ušatí, králíci, rysové, kamzíci, apod. Až si budete kupovat levné letenky do Alberty, nezapomeňte si vzít věci na turistiku.

Levné letenky do Alberty

V Kanadě je toho spoustu k vidění, což můžete poznat sami, když si koupíte levné letenky do Alberty. Do kanadského státu Alberta lze letět přímo z Prahy a to za nízké ceny. Levné letenky do Alberty z Prahy si objednávejte online snadno a rychle. Průměrná doba letu do Alberty záleží na konkrétní destinaci, ale pohybuje se mezi 11 – 13 hodinami, které strávíte v pohodlném letadle. Kupte si levné letenky do Alberty ještě dnes, dokud nějaké jsou.

Letenka Alberta

Alberta a jak se tam dostat lacino? Levnou letenku Praha - Alberta snadno zabookujete právě zde.
Letenka do Alberty vám udělá radost ještě dnes.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist